Коритне

Є на Вижниччині мальовничий куточок, захищений з усіх боків кремезними міцними буками та стрункими зеленокосими смерічками. Це славне село Коритне, батьківщина багатьох знаменитих і талановитих людей. І стоїть посеред цього дивовижно–чарівного села споруда, в якій кожного дня кипить життя. Це храм науки, творча майстерня, в якій куються майбутні лікарі, вчителі, геологи, журналісти, юристи…, а насамперед – зростають справжні українці, патріоти своєї землі.

 

Педагогічний колектив Коритненської ЗОШ – творчий, енергійний, працьовитий, завжди в пошуку. Гордимося тим, що серед нас є четверо вчителів – методистів та семеро старших вчителів. Наші педагоги – активні учасники різноманітних районних та обласних конкурсів, фестивалів, виставок. Любимо працювати, любимо і відпочивати. Вже кілька років поспіль в перші дні відпустки подорожуємо нашою прекрасною Україною. Побували на Чернечій горі в Каневі, в рукотворній Софіївці в Умані, в гетьманській столиці Хмельницького Чигирині та в його родовому Суботові, де смакували водицю з Трьох козацьких криниць, які викопані на відстані метра одна від одної, насолоджувалися прохолодою тисячолітнього дуба Залізняка, відвідали родинні гніздечка нашого Кобзаря в Моринцях та Керелівці, відпочивали на Шацьких та Солотвинських озерах, милувалися красою середньовічних замків – фортець Закарпаття і, звичайно, були зачаровані численними історичними пам’ятками нашої столиці.

 

Також ми гордимося нашими учнями, які прославили свою рідну школу і своє село. Про них і про минуле й сьогодення нашого села ви дізнаєтесь з нашого сайту. Висловлюю надію, що розміщена інформація вас зацікавить і викличе бажання відвідати наше віддалене, але таке прекрасне село. Двері школи завжди відчинені для гостей. Ласкаво просимо.

 

З повагою, директор школи

 

Світлана Стринадко

 

 

 

 

 

 

        На Вижниччині є невеличке, мальовниче   село   Коритне. Давня його назва Вилавче.

 

Коритне – надзвичайно красиве село. В ньому   живуть працьовиті, хороші люди. Вони дбають   про затишок своїх обість. Село славиться своїми   звичаями, традиціями , народними промислами, знаними людьми. Воно живе, розбудовується, оновлюється.

 

«Куточок біля ніг Карпат» – так називав село наш земляк В.С.Лелек. А також він писав, що у нашім краї:

 

…Ліси найзеленіші і сади.

 

При світанкова тиша найдзвінкіша

 

В криницях найсолодшої води.

 

Найголосніші солов’ї весною,

 

І найрясніша осінь золота…

 

Тож запрошуємо на наш сайт. Дізнавайтесь про історію і сьогодення нашого села, про коритненців. Бажаю вам плідної праці, гарного перегляду та хороших вражень. Продовжуйте славні традиції дослідження рідного краю – невід’ємної частинки нашої України.

 

Голова села

 

Микола Мінтенко