Home / Вижницький район / Мигове / Освіта Мигове

Освіта Мигове

    З розповідей старожилів села знаю, що  школа в нашому селі заснована  в середині ХІХ століття,приблизно в 1860 році. Навчання велось на німецькій мові, було дуже примітивним

       Шкільних приміщень не було,  навчались діти в орендованих кімнатах у жителів села.  Кількість дітей шкільного віку збільшувалась і громада села наполегливо вимагала побудови школи. Вона була збудована в 1903 (2 класні кімнати, квартира директора, їдальня, підвал) за рахунок пана .

Мигівська початкова школа , 1903 р. (побудована на кошти пана). Знесено  в   2008 р. згідно рішення сесії Вижницької районної ради за поданням сільської ради  с.Мигове.

У 1906-1907р.р. в селі налічувалося 393 дитини шкільного віку, з яких навчалося 237. Частина дітей шкільного віку залишалася поза школою. В класах  учнів було небагато і від 12 років дітей забирали додому для роботи  по господарству.

В листопаді 1918 р. Буковину окупувала боярська Румунія. Почалася румунізація населення. У 1925р. українська мова була заборонена, викладання в школі проводилося лише румунською мовою.

У 1935 р. директором школи був Ісар Юрій. Навчання проводилося у дві зміни. В одному приміщенні навчалося по два, три класи.

В 1936 році  сільська рада (примарія) подарувала  школі будинок, в якому жив колись панотець. В цьому будинку навчались діти 1-4 класів  до 2006 року. В  2007  році будинок передано  церковному комітету (рішення  сесії Мигівської сільської ради   від 01.10.1998 року)

У 1937 р. призначено   директором школи румуна Танасія Хрістатія. Він був працьовитою людиною, лояльно відносився до української мови, не забороняв розмовляти на перервах рідною мовою і сам  вивчив українську мову.  В школі працювало  8 вчителів.

У1941-1942 н. р. директором школи  працював румун Попеску Віктор, ярий націоналіст, який забороняв спілкуватися українською мовою.

У1945р. директором школи став Коваленко Василь Юхимович. В 1946 р. був перший випуск Мигівської семирічки ( 11 учнів різного віку)

Педагогічний колектив Мигівської семирічки, 1953р.

В 1958р. семирічна школа була реорганізована у восьмирічну, а в 1963 р.- на десятирічну. В 1965 році в Мигівській середній школі відбувся перший випуск учнів 10 класу.

В 1967 році добудовано господарським способом  до існуючої школи ще  сім класних кімнат.  Директора школи Романюка І.М.  нагороджено орденом  Трудового Червоного Прапора.

Прикро, що через рік в коридорах почала провалюватись підлога.

 

Приміщення школи були тісні і уражені грибком. Частина учнів навчались в орендованих приміщеннях. Тому у 1988 році на зборах колгоспу ім. Леніна с.Мигове було вирішено виготовити проект на будівництво нової школи.

 

 

 

 

Проектно-кошторисну документацію на нову школу виготовлено в 1988 році інститутом “Івано-Франківськагропроект”. Проект індивідуальний, оригінальний, сучасний.

Школа була розрахована на 930 учнівських місць, складається із 3-х блоків, які розміщені в шаховому порядку.

В блоці “А” є внутрішній критий дворик. Він був  призначений для учнів  1-4 класів із спальнями, ігровими кімнатами для груп продовженого дня.

Блок “Б” розрахований для учнів 5-11 класів (кабінети, лабораторії, майстерні, гурткові кімнати, їдальня, бібліотека,  актовий зал, кабінети директора та його заступників.

Третій блок “В” – спортивний комплекс, який включає: спортивний зал, гімнастичний зал, басейн, тренажерні кімнати.

Кошторисна вартість будівництва школи – 2 млн. 100 тис. карбованців в цінах 1988 року.

В 1988 р. директор школи Романюк І.М. пішов на заслужений відпочинок.  Директором Мигівської середньої школи  призначено Кравчука І.А.(обрано на зборах трудового колективу, листопад,1988 р.).       Новопризначений керівник зосередив увагу на виконанні таких завдань:

– створення здорового мікроклімату в колективі;

– зміцнення навчально-матеріальної бази школи;

– завершення   виготовлення проектно-кошторисної документації на нову школу;

– будівництво нової школи.

Початок будівництва – 12 січня 1989 року.

Будівництво здійснювалось із 1989 р. до 1995 р. За цей час зведено всі три блоки. Оштукатурено  блок “А” на 100%,  блок “Б” – 2, 3 поверхи.
Блок “В” (спорткомплекс) – вимурувано стіни і перекрито бляхою. В блоках “А” і “Б” встановлено вікна, виготовлені Броварським алюмінієвим заводом.

В  1996 р. будівельні роботи  призупинено в зв’язку із нестачею коштів. Школа, Батьківський Комітет неодноразово звертались до керівників районного,обласного рівнів, до народних депутатів з просьбою завершити будівництво школи. Ми керувались принципом: “Хто стукає, тому відкривають”.

   В 2005 році Кабінет Міністрів України виділив 362 тис. грн. для завершення будівництва школи в селі Мигове Вижницького району Чернівецької області. Радості було багато, як у дітей, так і у дорослих.

12 лютого 2006 року будівництво ожило: будівельно-монтажні роботи здійснює  кооператив «Колос» (м. Сторожинець, директор Г.В.Березовський), облагробуд ( директор Гулей М.В.). Коштів не вистачало, тому керівники району та області  організовують збір  спонсорських коштів.  Допомогу надають приватні підприємці, установи,організації, батьки. Голова ОДА Куліш В.І. залучає до цієї нелегкої  місії керівників  підприємств області, району, депутатів. Зібрано приблизно 1  млн гривень.

….14 січня 2007 року  було відкрито нову сучасну школу.

Урочисте відкриття школи

Урочисте відкриття школи. В президії  голова ОДА Куліш В.І., голова обласної ради  Шелепницький І.О.,заступник голови ОДА  Павлюк В.І., голова РДА Соломко В.Д., голова районної ради Никифоряк Ю.П.,ректор  Чернівецького національного університету Ткач М.В.,колишній голова колгоспу Бідений В.К., директор школи Кравчук І.А.  Голова Мигівської сільської ради Іванчук В.Г.,керівники підприємств, установ,організацій, депутати, священники….

Школярі мають змогу навчатися  у 30 світлих і просторих сучасних кабінетах. До їх послуг спорткомплекс, бібліотека, комп’ютерний клас, актовий зал, їдальня, буфет, швейна майстерня.

В школі створені належні умови для відпочинку працівників. Діє кабінет дозвілля та психологічного розвантаження.

                                                                   

 

 

 

   Жителі с. Мигове, учні, батьки, вчителі  вдячні  всім, хто брав участь у  будівництві такої чудової , неповторної  будівлі.   3 серпня 2007 року школу відвідав Президент України В.А.Ющенко, міністри  культури, будівництва,  молоді і спорту…

   1 січня 2012 року  Мигівську ЗОШ І-ІІІ ступенів реорганізовано в  навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад). Причина- відсутність приміщень для ДНЗ.

Станом на 01.02.2012 року в  НВК навчається 449 учнів 1-11 класів та 46 дітей дошкільного віку. Їх навчають та виховують  50 педпрацівників.

В квітні 2016 року директор НВК Кравчук І.А. представив  заклад на обласний етап конкурсу ” Кращий опорний заклад”.  За третє місце  у  конкурсі  школа отримала фінансрву підтримку у розмірі  1 млн 700 тис грн. На ці кошти добудовано басейн, реконструйовано філію в с.Велике.

Мигівський НВК отримав статус опорного закладу Вижницької районної ради ( рішення сесії Вижницької районної ради від 14.07.2016 року)