Home / Вижницький район / Слобода-Банилів / Видатні особистості Слобода-Банилів

Видатні особистості Слобода-Банилів

 ВИДАТНІ ЖИТЕЛІ СЕЛА

ПРОСКУРНЯК Василь (17.04.1934 в с.Слобода-Банилів – 22.07.2010 там же) – заслужений учитель України.
Закінчив Вашковецьку середню школу і географічний факультет ЧДУ. Служив в Радянській армії. Працював учителем, директором Слобода-Банилівської школи, майже 20 років був завідуючим Вижницьким районним відділом освіти. Це час активного будівництва шкіл, створення матеріально-технічної бази тощо. За цей період районний педагогічний колектив тричі здобував призові місця, а один раз – перше у Всесоюзному змаганні за найкращу підготовку шкіл і дошкільних закладів. З 1975 по 1985 рр, в районі зведено 13 типових шкіл, 8 чотириквартирних будинків для вчителів, 14 шкільних їдалень, 11 стрілецьких тирів, 12 спортивних залів, 7 дошкільних установ.
З дружиною виховали двох доньок, дочекалися п’ятьох онуків. Василь Васильович – лауреат премії ім. О. Поповича та Ю.Федьковича, кавалер медалі А.С.Макаренка.
Педагог вмів не просто все і всіх розуміти, а й усьому дати лад: розвивати освіту, вдосконалювати навчально-виховний процес, будувати, реконструювати, виконувати багато іншої роботи, при цьому залишатися і уважним, і чуйним, і щирим. Він, вперто йшов до мети, долаючи будь-які перешкоди, “Це була сила доброти, розуму, глибинної мудрості”, як пише Ярослава Кибіч в матеріалах «Невладний час над добротою серця»,

ГОРДІЙЧУК Прокіп (24.09.1961 в с.Слобода-Банилів Вижницького району Чернівецької області) – лікар-хірург. Доктор медичних наук (2003).
Закінчив Чернівецький медичний інститут (1987). Працював лікарем. Від 1990 р. – у Національній медичній академії післядипломної освіти (Київ): від і 1999 р. – доцент, автор наукових досліджень: питання хірургічного лікування та корекції рецидивів генералізації, міастенії, невідкладної хірургічної гатроентерології. Удосконалив класифікацію кишкової непрохідності, а також методи інтраопераційної іригації кишківника.
Пр.: Функція надниркових залоз у хворих на генералізовану міастенію у віддаленому післяопераційному періоді // КХ. 1993. № 12 (співавтор).

ЗАЛУЦЬКИЙ Олександр (23.06.1954 в с.Слобода-Банилів Вижницького району Чернівецької області) – український педагог музикант, краєзнавець, доцент кафедри музики ЧНУ ім.Ю.Федьковича, громадський діяч.
З 1969 по 1973 рік навчався на музичному відділі Чернівецького педагогічного училища, а у 1984 р. він з відзнакою закінчив музично-педагогічний факультет Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського, нині Інститут ПДПУ (м. Одеса).
Загальний педагогічний стаж – 34 роки, з них 19 років – у вищих навчальних закладах. За даний період часу О.Залуцький здобув практичний досвід роботи в загальноосвітній, музичній школах, дитячих установах, музичній студії, будинку творчості, педучилищі, педінституті, педуніверситеті, класичному університеті.
Роботу у вищих навчальних закладах розпочав у 1987 р. викладачем кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах ОДПІ імені К .Д. Ушинського, з 1992 р,- заступник декана музичного педагогічного факультету, старший викладач.
З 1995 р. О.В, Залуцький продовжує свою педагогічну діяльність у Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича викладачем, заступником завідувача кафедри музики, завідувачем секції народних інструментів, з 1998 р. – доцентом кафедри, а з 2001 р. призначається заступником декана педагогічного факультету, у 2006 р. обирається членом Вченої ради факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.
За роки творчої педагогічної діяльності О.Залуцький зібрав чималу кількість матеріалів музично-краєзнавчого характеру, на основі яких у 2000 р. започатковує навчальну дисципліну “Музичне краєзнавство” для студентів музично-педагогічних спеціальностей, видає 4 випуски авторської серії “Музичне краєзнавство Буковини”, де висвітлюється діяльність таких відомих митців, композиторів краю, як С.Воробкевич, А.Гржімалі, Ч.Порумбеску, братів Мандичевських, В.Васілеску, І.Веренка, Ш.Носієвича, Т.Флондора, К.Шандру, К.Мікулі та інших.
Окрім виданих навчальних посібників, хрестоматій, що знайшли схвальні відгуки у рецензіях відомих фахівців та у місцевій пресі, О.Залуцький є автором численних наукових праць з означеної проблеми. Ним підготовлено й опубліковано понад 30 статей у фахових журналах “Мистецтво та освіта” (м. Київ), “Наша школа” (м. Одеса), центральних і місцевих газетах “Українська музична газета”, “Крайова освіта”, “Університетський вісник”, і “Буковинське віче”, “Доба”, “Буковина”, “Час”, “Чернівці”.
О. Залуцький – рецензент численних методичних розробок, партитур, навчальних програм з курсів, посібників, підручників тощо. Він неодноразово очолював екзаменаційні комісії в середніх спеціальних навчальних закладах, циклові приймальні комісії у ВНЗ, був членом ДЕК, є науковим керівником магістерських робіт студентів спеціальності “Музична педагогіка та виховання”, членом журі на різноманітних мистецьких конкурсах.
Нагороджений дипломом “Майстер Золоті руки” (1984 р., м. Одеса), нагрудним знаком ВЦРПС із врученням посвідчення, як керівнику оркестру баяністів, що здобув у складі заслуженої капели УРСР звання лауреата XIX Міжнародного конкурсу імені професора Георгія Димитрова у м. Варна (НБР, 1987 р.), Почесними грамотами управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, ректорату ЧНУ ім. Ю.Федьковича за вагомий внесок у навчальну, наукову та громадську діяльність, грамотою Управління культури; облдержадміністрації та Правління Чернівецького обласного відділенні Українського фонду культури за успіхи по підготовці учасників обласної мистецької програми “Нові імена – 2006”.
Всю свою творчо-педагогічну, науково-дослідницьку, громадську; діяльність О.В. Залуцький спрямовує на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі музичної педагогіки та виховання, формування в них: високих моральних якостей, національної свідомості, патріотизму, любові до свого краю, традицій, культури, відродження і розвитку українського музичного мистецтва.
Олександр Васильович – лауреат літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича (2007 р.).

 

До ювілею Олександра Васильовича учні школи підготували тематичну виставку.

 

Воїни АТО – наша гордість!