Home / Вижницький район / Мілієве / Освіта Мілієве

Освіта Мілієве

Освіта

Багряними листочками вітає першотравень освітян зі святом і дарує їм перші осінні квіти. Так упродовж 11-ти років в стінах рідної школи мене зустрічали «сіячі доброго, розумного, вічного».
Дитина без школи, що рільник без поля,
Що рілля без плуга, що гола стодоля,..
А без цвіту бджоли.
Ю.Федькович.

Слова великого письменника хвилюють, наводять на роздуми,  адже я випускниця. Хочеться схилити голову перед мудрістю і жертовністю освітянина – учителя, вихователя, тренера, психолога, майстра. Саме ці люди творять майбутнє. Освітяни сумлінно виконують свій професійний обов’язок, вчать нас, юнь, пізнавати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.
Освіта нації – одне з головних завдань державної політики, це запорука її майбутнього, це розвиток науково-технічного прогресу.
Освіта Мілієва  сягає ще в XIX століття. Вивчаючи життєвий і творчий шлях Д.Ю.Загула, знаємо, що директором школи, в якій навчався майбутній поет, був Василь Завадюк, мудра, талановита людина, меценат. Такими ж керівниками були і подальші  директори: Мелешко В.І., Дончак А.В., Блисенко Д.В., Григорійчук І.Т.

Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

(корпус №1) в день відкриття (1975 рік)

Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

(корпус №1)  2011 рік

Міліївська ЗОШ (корпус №2) (2011 рік)

Як швидко плине час. Дні помірно переходять в роки. І ось Міліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Дмитра Загула 36 років від дня відкриття. Адже 1975 року вона гостинно відчинила двері для дітей, які проживають в селах Мілієве, Кибаки та Середній Майдан. Директорами  школи з 1975 року були Короп П.М., Гавалешко І.П. Нині керівником закладу є Бучацька Н.К.


Короп Петро Михайлович

Гавалешко Ігор Петрович

Бучацька Надія Костянтинівна

 

Жителі села, відгукуючись про роботу директорів, стверджують: «Розумні, виважені, мудрі люди, дбайливі господарі.»

Вчителі

Станом на 2011 рік в школі навчається 307 учнів. Педагогічний колектив складає 40 вчителів. Серед них люди різні за віком і характером. Майстри педагогічної ниви, чиї скроні посріблені сивиною. Поруч них зовсім молоді, котрі роблять перші кроки на важкій стежині педагоги. Темпераментні й поважні, веселі і спокійні, але всіх їх об’єднує одна риса: любов до дітей та вірність своєму вчительському покликанню. Педагогічний колектив працює так, щоб виправдати слова, написані І.Франком «Учителем школа стоїть…»
Наша школа працює і впевнено йде до нових вершин. Вчителі стали призерами районного та обласного конкурсів «Учитель року»
Районного: Гафюк Любов Іванівна – ІІ місце -українська філологія
(1998рік)
Булига Лариса Дмитрівна – ІІ місце – біологія (2011рік)
Обласного: Маковійчук Катерина Василівна – ІІ місце -історія (1996 рік)
Вовк Марія Дмитрівна –ІІІ місце – українська філологія
(1997 рік)
Має школа і призерів Всеукраїнського масштабу серед школярів. Так, в 1995 році Волошинюк Яна стала призером Всеукраїнської олімпіади юних істориків, в 1998 році Наталія Кудрик – призером Всеукраїнського конкурсу – захисту наукових робіт, а в 2009 році Гордійчук Олеся –  призером ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з історії.
Учні школи стали переможцями ІІІ етапу учнівських олімпіад. Так Іван Кисилиця – ІІ місце (українська мова та література), нині викладач ЧНУ.
Марина Кисилиця – ІІІ місце  (українська мова та література), нині відповідальний секретар газети «Вижницькі  обрії»
Гордістю школи і Вижниччини є Іринка Вовк, яка у 2000 році стала міні міс в обласному конкурсі красунь.
Багато випускників вилетіло в світ зі стін школи. Серед них вчителі, лікарі, підприємці, митники, працівники робітничих професій. Раді з того, що вони згадують своїх вчителів та школу добрим словом.
У навчальному закладі склалася співпраця: вчителі-учні-батьки.

Своє завдання педколектив вбачає в тому, щоб створити систему навчання і виховання, яка відповідає загальнолюдським цінностям та інтересам особистості, суспільства, держави і сприяє підвищенню рівня освіти, якості знань та їх культурного рівня.

Найбільше вчителів хвилює майбутнє школярів. Хочеться, щоб вони стали свідомими громадянами, щоб шанували рідне: мову, звичаї, щоб  мали відповідну культуру поведінки.

І учні школи такими є. Бо черпають свою наснагу із Загулівського джерела, бо душа поета земляка витає поміж них, заглядає в їхнє сумління, не дає йому збайдужіти.

Повернувся Д.Загул в рідне село у день свого народження 28 серпня 1990 року. Повернувся у бронзі і «став на п’єдесталі у задумі своїй, дивлячись засмученим поглядом у далечінь…» Пам’ятник поету великого таланту і скорботи, поету Розстріляного відродження стоїть у найкращому місці – перед школою.

 

Того ж року у Міліївській школі відкрито кімнату музей. Постановою Ради Міністрів України від 30.05.1990 року школі присвоєне ім’я Дмитра Загула

В день Святої Покрови 14 жовтня 1990 року,  Спілкою письменників Буковини та правлінням колгоспу «Буковина» вирішено заснувати і вручати літературну премію ім. Дмитра Загула.
З 1991 року вона присвоюється поетам, журналістам, літературознавцям – щороку.
З 2010 року премія пошановує лауреатів в день Святого Дмитрія, 8 листопада.
В музеї школи завжди людно. Проводяться екскурсії, презентації, нестандартні уроки, зустрічі з творчими людьми, науковцями краю.

Так, у 2010 році школа приймала учасників обласного семінару вчителів.

4 жовтня 2011 року презентація музею відбувалася для учасників Всеукраїнського науково-праквичного семінару «Шкільна художньо-естетична освіта в контексті культури міжнародного спілкування».

В приміщенні актового залу школи проводився День самоврядування. Ось його гості:

 

Школа багата на чудові кабінети. Проведемо екскурсію деякими з них:

Кабінет директора

 

Актовий зал

 

Кабінет  історії

 

Кабінет світової літератури

 

Кабінет трудового навчання

 

Спортивний зал для учнів 1-4 класів

 

 

Шкільне життя

 

 

 

 

У 1972 році засновано дитячий дошкільний заклад у селі. Першою завідуючою була Ганна Іванівна  Кузик.
Типовий дошкільний заклад було відкрито у 1985 році. Сучасний садочок налічує 90 дітей, діють 3 групи. Обслуговуючий персонал складає 24 чоловіки.

 

З 1974 року дитячий дошкільний заклад очолює Загул Олена Григорівна. У садочку тепло, затишно. Знають батьки, що їх дітки завжди доглянуті і в безпеці.

 

Крім Міліївської школи кузнею талантів у селі є філіал Вижницької дитячої музичної школи. Громадськість району, області любить і цінує духовий оркестр села (керівник Гешко П.П.).

 

 

Крім Міліївської школи кузнею талантів у селі є філіал Вижницької дитячої музичної школи. Громадськість району, області любить і цінує духовий оркестр села (керівник Гешко П.П.).

 

З 1987 року оздоровлює, гартує, дає путівку в життя Міліївська ДЮСШ (директор Фока Т.О.). Працюють секції з волейболу, легкої атлетики, вільної боротьби. Спортсмени стають призерами обласних,  Всеукраїнських та Міжнародних турнірів, змагань. Загул М.С., Фока О.Т., Фока М.Т. поповнили когорту Майстрів спорту Буковини з вільної боротьби.

 

Фока                               Фока                             Фока
Максим Тодорович      Тодор  Олексійович       Олексій Тодорович

Міліївська команда з футболу після перемоги в обласному чемпіонаті.

 

Пишаюся своїм селом, школою, в якій навчаюсь. Захоплююсь педагогічною майстерністю освітян, високими досягненнями в спорті, культурі, освіті школярів Міліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Дмитра Загула.