Home / Вижницький район / Вали / Духовність Вали

Духовність Вали

Духовність

Людині потрібно час від часу робити аналіз свого життя, аналіз життя Біблійних персонажів, аналіз власного вчинку, думки, почуття.

Цьому найбільше сприяє Віра в Бога. Населення Буковини було споконвік побожним. Документи стверджують, що ще у 1490 р. єпархія, до якої належав і Карапчів, була населена українцями, які сповідували православ’я.

Глибоку побожність валівчан підтверджує і такий факт. Більше чотирьох десятків сільчан стали священиками. Працюють в єпархіях України, Росії.

У 1925 р. з с. Коритне (тоді Вилавче) була перевезена у Вали в розібраному вигляді церква. Збудована вона ще у 1825 р. і називалася Свято-Миколаївською, у 1880 р. реставрована.

Церкву зібрали на пагорбі в центрі Валів. Назвали її на честь св. Петра і Павла. Ремонтована у 1975 р. (пофарбована ззовні і всередині) і у 1988-1990 рр. (пофарбовано дах, прибудовано допоміжне приміщення до південної стіни вівтарної частини).

Церква – дерев’яна, тризрубна, одноповерхова, разом з дзвіницею творить єдиний архітектурний ансамбль, який є характерним зразком українського дерев’яного монументального будівництва ХІХ ст.

Впродовж 2010-2011 рр. реконструйована дзвіниця (вимурувана, покрита бляхою під золото, збудована хата для священика).

 

 

Проект підготували:

Кузик Ярослав Олексійович – вчитель української мови і літератури

Кузик Ярослав Ярославович – вчитель інформатики та фізики

Дячук Тетяна Іванівна – директор школи, вчитель історії

Липованчук Ірина Іванівна – завуч школи, вчитель початкових класів

Чибір Надія Іллівна – учениця 8 класу Валівської ЗОШ І-ІІ ст.

Чибір Софія Іллівна – учениця 7 класу Валівської ЗОШ І-ІІ ст