На цій місцевості , де зараз розташоване село Волока, були колись непрохідні ліси. Сюди за деревом приходили люди. Щоб створити дорогу для вивозу лісу, треба було багато наробитись. Тому ліс рубали взимку і волочили його найрівнішою місцевиною. На місцях де прорубався ліс появилися перші хатинки. Цю місцевість назвали Малинищем, так як на зрубах росла малина. З часом появилися кутки Підбуковинка, Мости, Черешенька, Сандуляки, Скопана. З розповідей старожилів відомо, що на куті Малинище, калугорем Думичем, в 1620 році був побудований монастир, який пізніше згорів. Рік за роком село розбудувалося. Появилися заможні люди, які скупили багато землі і стали панами.
Так пан Кіркір мав у своєму маєтку 40 га землі. Люди, які мали мало землі, чи зовсім не мали йшли працювати до пана за третину. Вперше про село Волоку згадується в «Буковинських документах» 1724 р. 31 липня цього року боярин Величко та його дружина Сафта продають Данилу Джурджувану за 75 леїв 1/8 частину Волоки. При продажі маєтку були присутні свідки, які підписалися у документі. Приблизно у 1700 роках був побудований маєток, який згодом використовувався, як приміщення для навчання дітей-школи. В архівних документах є також записи, що 12 серпня 1731 року дяк Василь Мірош разом з усією родиною продає 1/8 частину села Іордакію Кантакузіно. В 1765 році отець Іхтемій Балашескул самовільно захопив маєток у селі, який належав Василю Мунтяну.
А тому воєвода Григорі Гіна доручає боярам провести розвідування і навести порядок. 17 липня 1782р. монах із монастиря Волоки доповідає австрійські адміністрації, що монастир був збудований у лісі калугарем Думичем і він володіє однією фальчею землі. До 1918 року село було під владою Австро-Угорщини. З 1918-1940 роки належало до Румунії. З 1940 року село Волока як і вся Північна Буковина увійшла до складу УРСР. Разом із Радянською армією наші односельчани воювали у роки Великої Вітчизняної війни проти фашистських загарбників. Багато з них загинули на тій війні, але ті які повернулися з війни немало розповідали про ті страшні часи. З набуттям незалежності України у 1991році і наше село перейшло на нову сторінку історії.