Home / Сокирянський район / Селище / Освіта Селище

Освіта Селище

Напевно, це була традиція слов’ян – біля церкви будувати школу. Так було зроблено і в нашому селі.
Селищанський навчально-виховний комплекс знаходиться на території Селищанської сільської ради. В історії села згадується церковно-приходська школа, яка почала будуватися ще за царської Росії наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. З архівних джерел відомо, що школа почала існувати з 1876 року. Мабуть, то перші сходинки до здобуття знань. Керівником і вчителем була одна людина – Цебренко Олександр. Це був румунський період. Згодом освітою села опікувався Завіцький Фолій.
Румунський період на території нашого села тривав до 1944 року. З цього року починає своє існування радянська школа. Першим директором був Крук Прокопій Никифорович, заступник директора – Бойко Надія Григорівна.
Існує така періодизація:
1944-1947 роки – 4 класи;
1947-1958 – семирічна школа;
1958 р. – школа стає восьмирічною;
1959 р. – відкривається вечірня школа;
З 1967 року – середня школа.
Добудоване приміщення в 1967 році дало змогу 425 учням навчатися у восьми класних кімнатах і здобувати середню освіту.
Будівництво сучасної школи розпочато в 1986 році, а закінчено у 1988 році за час директорства Маринчиної Л.С.
Директори:
Румунський період: Цебренко Олександр, Завіцький Фолій.
Радянський період: Крук Прокопій Никифорович, Гордій Пилип Аксентійович, Федоряк, Федорчук Іван Матвійович, Бубело П.П., Доманський Ян Семенович, Камбург Григорій Веніамінович, Головащук Олександр Іванович, Новоженя Василь Олексійович.

Сучасний період:
Маринчина Людмила Семенівна, Демченко Василь Федорович.
З 2008 року директор НВК – Бурдейний Олег Олександрович. Заступник з навчально-виховної роботи – Колібаба О.В., заступник з виховної роботи – Цуркан Л.В. У закладі виховуються і навчаються 33 дитини дошкільного підрозділу, 123 учнів.
Трудовий колектив налічує 40 працівників, з них: 27 – педагогічні працівники, 13 – обслуговуючий персонал.
Перші вчителі.
В румунський період більшість вчителів були направлені з Румунії. Місцевими вчителями була дочка і зять священика Гербановського Завіцький Фолій та Завіцька Юлія. Сам священик також викладав релігію в школі. В той період також працювали Гуцул Василь Іванович, Крук Прокопій Никифорович.
При встановленні радянської влади як і в більшості регіонах України проходить русифікація українських шкіл. Вчителів направляли в Західну Україну зі Сходу. Першими вчителями були Бойко Н.Г., Леськов Г.І., Гуцул П.І., Дзик А.П., Кривчанський М.Р., Числаш Г.І., Дзик М.М., Дзик Ф.М., Тихоненко Г.О.