Home / Сокирянський район / Олексіївка / Духовність Олексіївка

Духовність Олексіївка

В центрі мальовничого села Олексіївка Сокирянського району Чернівецької області, на привабливому горбику розташувалася місцева церква. Назву вона має Свято-Михайлівська, на честь Архангела Михаїла.
Храм було збудовано в 1906 році. Кошти на його будівництво були зібрані з мешканців села, а також, більшу частину грошей дала тутешня паня на прізвище Бібер. Будівництво церкви проводилося під керівництвом отця Гаврила, який тоді правив у селі. Споруджували храм місцеві майстри.
Габаритні розміри:
Довжина – 18 м.
Ширина – 12 м.
Висота – 20 м.
Внутрішнє оздоблення церкви збереглося не повністю, фрески опали, підлога була замінена, зберігся тільки іконостас.
Починаючи з райських воріт, на яких зображено чотири Євангелісти: Іван – Богослов, Матвій, Лука, Марк. Праворуч від воріт ікона Матері Сина Божого, яка тримає на руках дитя. Ліворуч від воріт Спаситель Ісус Христос, поруч з ним на Південних дверях покровитель церкви Архангел Михайло. Далі велика ікона на якій зображено дев’ять архангелів.
Праворуч від ікони Матері Сина Божого, на північних дверях зображений Архангел Гавриіл, поруч з ним ікона Преподобного Сергія Радомижського.
Верхній ряд іконостасу: посередині ікона «Тайне віче» – Спаситель і 12 апостолів. Ліворуч «Воскресіння Христове», поруч Святий Миколай, архієпископ Мир Лікійський.
Праворуч від центру ікона, яка відображає Різдво Христове, поруч святі первозданні апостоли Петро та Павло.
З часу заснування церкви збереглися підсвічники, виготовлені в Переяславі, дата не згадується, досить привабливе пані-кадило, яке підлягало реставруванню та плащівниця і гріб. З стародруків в церкві зберігся тільки один румунський служник. Ця книга була надрукована в 1867 році церковнослов’янським шрифтом.
На території церкви є два хрести – один, це поховання пані Біберки, яка дала кошти на будівництво церкви, а другий отця Гаврила, дати поховань не збереглися. Також на території є малий склеп в якому замуровано престол старої церкви, яка була на цьому самому місці що й теперішня.
Під культовою спорудою є підвал, який було прорито для того, щоб там ховали служників церкви, в даний момент його замуровано, чому невідомо.
На сьогоднішній день службу в церкві править отець Олександр.

Також в центрі села є капличка, побудована місцевими жителями – сім᾽єю Карпа Анатолія . А ще поставлені 2 хрести, при в᾽їзді в село з різних сторін.