Home / Сокирянський район / Кормань / Культура Кормань

Культура Кормань

Пошукова група «Культура»

Керівники: Кузь Мальвіна Миколаївна та Люльчак Інга Миколаївна

Школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно – культурне відродження України, у розбудову держави.

Соціально активна та духовно багата творча особистість учня формується в процесі безпосередньої участі у навчально-виховних заходах, що здійснюються на уроках учителем, а в позаурочний час – класними керівниками, батьками, громадськістю. Такі заходи надзвичайно багатопланові, всеохоплюючі.

В Корманському навчально-виховному комплексі  виховна робота шкільного колективу реалізується через діяльність кожного класу та шкільного самоврядування в цілому.

Виховними досягненнями напрямку «Ціннісного ставлення до себе» та «Ціннісне ставлення сім’ї, родини, до людей» є насамперед проведення  таких заходів:

  • святкування «Нового року», «Різдва Христового»
  • «День матері»
  • родинні свята « У колі рідної сім’ї»
  • «8 Березня»
  • « День довкілля»
  • «День вишиванки»
  • свята Першого та Останнього дзвоника
  • «День миру»
  • «День Перемоги».

                           Відзначення Міжнародного жіночого дня

   Виступи, присвячені Міжнародному жіночому Дню, відбулися 7 березня. Вони пройшли в теплій обстановці, так завжди буває перед 8 Березня.       Концертна програма була різножанровою і включала в себе художнє слово, пісні, танці, літературно-музичні композиції.

                                                     День вишиванки

17  травня 2018 року учні та вчителі Корманського НВК відзначили День вишиванки – свято національної єдності, покликане з берегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

      Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

      В акції взяли участь не лише учнів, а й вчителі, батьки та персонал школи.

       Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

                                  Свято останнього дзвоника

        Свято Останнього дзвоника в НВК святкували всі: першачки, які успішно опанували свою першу книгу – Буквар, випускники початкової школи, які не менш успішно склали перший дорослий іспит – державну підсумкову атестацію. Та найбільш хвилюючим було це свято для наших дорогих випускників. У минулому навчальному році ї.х було всього лише 5. На останній лінійці дитинства випускників вітали: директор НВК, гості, перша вчителька та класний керівник, першокласники, майбутні першокласники, вихованці ЗДО.

                                Свято першого дзвоника

       Відчуття, які виникають на святі першого дзвоника, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

                       День миру

21 вересня 2018 року у Корманському НВК проходили заходи з відзначення Дня миру. Потрібен мир – тобі й мені І всім на світі дітям! Не тільки вранці навесні Нехай нам сонце світить.

                   Відзначення  Нового року та Різдва Христового

       Новорічні свята – чарівні. На передодні Нового року, з 26-28 грудня 2018 року, для вихованців ЗДО та учнів 1-9,11 класів  у фойє нашої школи пройшло Новорічне свято. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу –  прикрасити новорічну  ялинку,  зал  сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.

В ці  дні у всіх учнів (вихованців), вчителів та батьків  був предсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного. 

Мабуть, не знайдеться такої людини, а тим більше дитини, яка б не любила отримувати подарунки. Але не меншою радістю є дарувати щастя іншому, гогтуючи сюрпризи. Тому у різдв`яні дні так приємно показати свою любов іншому, проявляючи милосердя та добро. Різдво христове є одним з найбільших християнських свят, котре має свої традиції відзначення. Творчий колектив учнів початкової школи вітав односельчан, заходили в домівки до жителів села несучи радість Нового Року.

У напрямку «Ціннісного ставлення до природи» проводяться:   конкурси «Краща годівничка» , екскурсії «Стежками  рідного села», «Краса осіннього лісу» , « Визначними місцями краю» , акції « Посади дерево», «Чисті береги» тощо.

                У напрямку «Ціннісного ставлення до Держави» проводяться:   години спілкування , святкові лінійки до «Дня  Захисника України», вікторини «Що?  Де? Коли?» , конкурси малюнків.

                            Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання – одна із основних форм  роботи творчого колективу НВК. 8 травня учні та вчителі навчально-виховного комплексу відзначають День пам`яті жертв війни. А 9 травня для мешканців села – це особливий день,  який в серцях пробуджує гордість і непідробну повагу до ветеранів війни, до всіх, хто брав участь у боях Другої Світової війни, відстоював свободу, оберігав нашу Вітчизну. Під час святкування  9 травня спочатку пройшов мітинг, на якому виступили сільський голова та учні школи. Пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів. Потім відбулася панахида за загиблими.

В рамках акції «Відповідальність починається з мене» , з метою національно –патріотичного виховання учні Корманського НВК долучилися до спільного святкового заходу з нагоди відзначення 78 – річниці утворення Сокирянського району.