Home / Сокирянський район / Лопатів / Історія Лопатів

Історія Лопатів

 Село виникло внаслідок повені в 1928 році в селі Молодове. Були зруйновані оселі багатьох селян, які були змушені шукати безпечне місце для проживання. Ось вони і піднялися на гору, де було чисте поле, під назвою «Лопотово».
Перша назва нашого села – Дряпачани, засноване було у 1927 році. Названо так, по прізвищу першого поселенця – Дряпака Афанасія Васильовича. Також першими жителями нашого села були Гащук Іван, Юрчак Прокіп, Мензул Феодосій. Теперішня назва села Лопатів, закріплена була за Дряпачанами у 1928 році румунською владою.

Лопатів в ІІ світовій
В 1941 р. з початком  Великої вітчизняної війни мобілізували на фронт багатьох наших чоловіків, дехто з них повернувся в село пораненими, це такі як:
Гащук Григорій Іванович,
Рудько Семен Григорович,
Костюк Василь Мефодійович,
Сливка Іван Ілліч.
Проте дехто з односельчан не повернувся до рідної домівки: Симак Кирило, Якубенко Іван, Ткач Григорій, Мензул Іван, Ткач Дмитро, Дряпак Афанасій, Юрчак Микола, Сплавник Василь, Сплавник Олексій, Олійник Іван.

В 1989 році  був збудований пам‘ятник на честь померлим в ІІ Світовій Війні. На гранітній плиті викарбувані 35 прізвищ односельчан, які зі зброєю в руках захищали свободу і незалежність нашої Вітчизни. Пам‘ятник виготовлено на замовлення правління радгоспу кооперативом «Моноліт».

В 1951 році створюється із сусідньою Братанівкою  колгосп ім. Дзержиського
В 1994 році в селі була збудована церква.

 

 

 

 

Над розділом працювали:
учні Лопатівського НВК
Керівник: Якубенко С.М. – директор НВК