Home / Сокирянський район / Гвіздівці / Культура Гвіздівці

Культура Гвіздівці

Великдень у Гвіздівцях

Селяни задовго до свят розпочинають наведення ладу на своїх подвір’ях і в будинках, з чистого четверга починають готувати святкові страви. Ввечері в передпасхальну суботу, ще задовго до півночі окремі віруючі приходять до храму — церкви Святого Дмитра Солунського, де священик – отець Ростислав служить великоднє богослужіння у супроводі «певчих» гвіздовецької церковної громади.
В зазначечену годину до церкви починають підходити і під’їжджати з святковими кошиками інші селяни і гості села.
Після освячення отець Ростислав читає напутствіє і селяни розходяться додому – хто ще поспати, а хто й відразу святкувати.

 

 

Етнічний  фестиваль  «Єдність через багатогранність»

        За доброю традицією колективи Окницького та Сокирянського районів обмінюються досвідом, беручи участь у різноманітних фестивалях.

Тріо  «Козаки» Гвіздовецького будинку культури під керівництвом Олександра Дячука взяли участь у традиційному районному етнічному фестивалі «Єдність через багатогранність», який проводився у селі Корестеуць Окницького району, Республіки Молдова. Колектив із гідністю представив Бессарабію на Міжнародному рівні, виконавши українські народні пісні. За неперевершений виступ друзі із сусідньої держави нагородили колектив дипломом та цінними подарунками.

Крім того, учасники фестивалю мали змогу познайомитися із традиційною молдовською культурою та національною кухнею.

І ми всі святкуймо, Христа возхваляймо,
Разом з ангелами весело співаємо!

        У Гвіздівцях як і завжди, 13січня, гучно лунають колядки, маланки, вітання та віншування.  Вулицями села можна зустріти і юнацькі гурти, і малечу, і дорослі групи.

Група небайдужих до обрядів і традицій людей разом із сільським священиком Рустіком відвідали багато гарних господарів. Своїми колядками та привітаннями дуже старалися додати хорошого настрою та віри і сподівань у краще всім гіздівчанам. В подяку господарі щедро пригощали смаколиками.