Home / Сокирянський район / Ломачинці / Культура Ломачинці

Культура Ломачинці

Перша хата-читальня з’явилася 1946 року, тоді ж і було продемонстровано перший кінофільм.  А із 1946 року в с. Ломачинці діє сільський клуб. Є чудовий аматорський хор і фольклорний ансамбль «Берегиня» у складі: Ольга Площинська, Ольга Білоткач, Марія Гаврилюк, Євгенія Гайдей, Олександра Жарюк, Вікторія Цопинець, Ольга Свинобій – переможниці районних конкурсів-оглядів.
У селі є дві бібліотеки – сільська із бібліотечним фондом до 7000 книг і шкільна. У бібліотеках старих видань немає, окрім декількох післявоєнних років. А у жителів села найдавнішими поки, що знайдено: Євангеліє із 1818 та 1898 років, Псалтирь – 1875 року, Біблія – 1989 і 1875 років, Молитвослів – 1878 року. Є рукописні книги 1809 і 1825 років і до 1917 року «Исповедальные росписи», ще і метричні книги народження, смерть і вінчання.
У середній школі діє історико-краєзнавчий музей, керівник Шафранська О.І. та відкрито в 1999 році історичну кімнату при сільській бібліотеці (Л.П. Боднарюк і О.В. Козак)
2000 року було організовано виставку художніх робіт Глушко Ольги Василівни.
Відомими письменниками-журналістами Бессарбії і Буковини є Юхим Гусар і Іван Нагірняк, які випустили по декілька книг. Пробує своє перо гумориста Сергій Гайдей. Складає вірші Молошаг Є. Воїн-інтернаціоналіст Микола Тарасюк пише вірші та пісні.
Самодіяльним композитором, знатним музикантом району і області є Михайло Васильович Рожко. Велику перспективу має акардіоністка Тетяна Гуцул, учасниця, переможниця і дипломант багатьох конкурсів.
Надзвичайно чудової роботи є вишиванки Віри Солонар, Пелагії Твердохліб, Лідії Южової, Галини Твердохліб, Ольги Южової.
В теперішні часи зникло із села виробництво килимів, доріжок, рушників, скатертин, пілок – це була робота рук майстринь Шундрій Т. та Бузурної І.
Плетінням із різного матеріалу займаються П.В. Працюк, І.П. Глушко, О.К. Глушко, О.П. Глушко.