Home / Сокирянський район / Олексіївка / Освіта Олексіївка

Освіта Олексіївка

Школа та розвиток освіти у с.Олексіївка має свою власну історію. В письмових джерелах с.Олексіївка вперше згадується у 1533 році під назвою Мендикауци. Мендикауци засновані євреєм Мендиком.
У 1900 році Хотинським повітовим земським управлінням в селі була заснована школа. Вона розміщувалася у будинку сільського паламаря Шербула Дмитра Миколайовича, в одній великій кімнаті.
У 1902 році розпочалося будівництво сучасної школи. Було збудовано 4 класні кімнати. В одній з них проживали вчителі: Яжук Олександр Васильович та Яжук Юлія Миколаївна. Заняття в школі розпочиналися у жовтні і закінчувалися у травні.
Під час окупації краю румунами з 1918 по 1940 роки викладання в школі проводилося румунською мовою. В цей період навчали дітей вчителі-румуни: Урсуляк Іван Васильович та Попеску Валентина Іванівна.
У 30-х роках в селі почала діяти семирічна школа, 5-7 класи були класами-комплектами. Завідуючою школи була Яжук Юлія Миколаївна. В той час вчителями працювали Лугійко Галина Яківна та Майорова Ганна Степанівна.
З 1940 по 1941 роки територія села була звільнена від румун і навчання почали вести українською мовою. Школа розміщувалась у 4-х класних кімнатах. Працювало 4 вчителі. Класів-комплектів було 7, навчалося 195 учнів. При масовій школі були створені 2 класи-комплекти вечірньої школи. Школа працювала у 2 зміни, перша зміна — учні шкільного віку, друга зміна – учні- переростки.
1941-1944 роки — румуни знову увійшли в село, навчання ведеться румунською мовою.
У 1945-1946 навчальному році вчителі були направлені в школу з інших областей України: Лепеха Ольга Іванівна — вчитель початкових класів, Кононюк Марія Степанівна — вчитель математики.
У 1960 ропі школа була реорганізована з семирічної у восьмирічну. Розміщувалась у двох приміщеннях, 8 класних кімнат, класів — 10, працювало 18 вчителів, навчалось 275 учнів. Школа працювала у дві зміни. При масовій школі були створені 3 класи вечірньої школи. У 1992 році школа отримала статус загальноосвітньої.
2002 рік – створена загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с.Олексіївка.
2017 р. – Олексіївський НВК

Школа сьогодні

Усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів.
М. Пирогов

Педагоги школи сьогодні працюють над проблемою «Удосконалення роботи педагогічного колективу з проблеми піднесення якості і ефективності уроку»
Основу методичної роботи склала діяльність шкільних методичних комісій. Організовано безперервне навчання педагогів. Так, для впровадження передового педагогічного досвіду цікаво, змістовно проводяться педагогічні читання, творчі звіти педагогів.

Адміністрація школи:

 

Михайлевський Олександр Миколайович –директор НВК, освіта вища, вчитель фізичного виховання, «спеціаліст вищої категорії».

 

 

Ткачук Інна Василівна – педагог-організатор, вчитель української мови і літератури, «спеціаліст ІІ категорії».
Мирза Наталія Дмитрівна – практичний психолог школи, вчитель зарубіжної літератури, «спеціаліст ІІ категорії».

Творчий портрет педагогічного колективу школи:

Кількість вчителів – 17

«Старший вчитель» – 1
Спеціаліст вищої категорії – 4
Спеціаліст І категорії – 2
Спеціаліст ІІ категорії – 4
Спеціаліст – 7

Учнівський склад:

Кількість учнів – 73
Кількість класів – 8

Наші досягнення

В школі на належному методичному рівні здійснюється робота з обдарованими дітьми. Учні школи щороку стають переможцями та призерами районних олімпіад з основ наук та різноманітних конкурсів, фестивалів.
За останні 10 років школу закінчили І98 випускників, з них 35 з свідоцтвом з відзнакою. В даний час наші випускники продовжують навчання у закладах різних рівнів акредитації, багато з них стали кваліфікованими спеціалістами у різних галузях.