Home / Сокирянський район / Братанівка

Братанівка

Шановні гості!

Вітаємо Вас на сторінках сайту, де Ви зможете детальніше дізнатися про наше село Братанівка Сокирянського району Чернівецької області.
Рідний куточок, рідне село… Для кожної людини найкраща земля де вона народилась і живе. Таким рідним і прекрасним є наше село Братанівка – маленька частинка нашої держави – Україна.
Розташоване село Братанівка на правому березі Дністра, за 45 км від райцентру м.Сокиряни, між Поливаним та Шиїнським Ярами і виникло воно в 1927 році після повені річок.
Село – одне з найвіддаленіших куточків району, але яка чудова природа оточує його. Тут і ліси, і пагорби, і луки, і мальовнича річка Дністер. Село молоде. Жителі є переселенцями з села Молодово у зв’язку із затопленням у 70-х роках старовинного села Молодово Дністровською ГЕС. Вчені – археологи дослідили там стоянки людей трипільської культури. Молодово 1 – це одна з найдавніших і найвідоміших стоянок в Європі.
Село Братанівка славиться працьовитими, добрими, розумними, видатними людьми, які відомі по всій Україні. Тут, у селі народився Олексій Гаврилович Булавко, доктор економічних наук, завідувач аграрної та соціальної політики, голова профкому первинної профспілкової організації Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки”.
Вміють і люблять у нас прикрашати своє житло. Гарно у наших домівках від вишивок. Радіють очі, а руки тягнуться до голки, до творчості. З покоління в покоління передавались найтиповіші, найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку. Вишивання стало родовою традицією села і традиційними є виставки народних умільців та концерти художньої самодіяльності села. Любо до народної пісні об’єднали людей у народний хор „Рідна пісня” та фольклорний гурт „Калина” – ці люди є справжніми ініціаторами народної пісні, традицій та звичаїв сільської громади.
Незрівняної краси природа приваблює приїжджаючих гостей з різних куточків нашої України. Особливо приваблює відпочиваючих Братанівська „Скала”. Це унікальний природній куточок, яким пишається наше село.
Запрошуємо у подорож до мальовничого села БРАТАНІВКА.

З повагою сільський голова
Лєснік Василь Миколайович

Віддаємо тобі ми душу і любов.
Де б не були ми – далеко чи близько
Та до школи повертаємося знов.

Щиро вітаємо вас в мальовничому куточку Буковини – селі Братанівка. В 1976 році було відкрито в селі Братанівка восьмирічну школу. У 2010 році було зроблено реконструкцію школи і школа отримала статус навчально – виховний комплекс шляхом об’єднання загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів та дошкільного навчального закладу.
Разом з педагогами учні школи приймають активну участь в районних оглядах та конкурсах. Неодноразово займали призові місця в районному огляді конкурсі „Чисті роси”, „До оберегів відродження”, „Буковинська зірочка”.
Школа укомплектована сучасними інформаційно – комунікативними та мультимедійними засобами. Учні навчаються в гарних, просторих, світлих класах, що, звичайно дає можливість на натхнення досліджуватим історію, звичаї та традиції рідного села, працювати над різними проектами, в тому числі і над історико історико – краєзнавчим портретом нашого рідного села.

Директор Лопатівського НВК
Левентир Людмила Іванівна