Home / Сокирянський район / Кормань / Видатні особистості Кормань

Видатні особистості Кормань

Кормань має чим гордитися, і це ми говоримо впевнено. Так, в нас немає відомих полководців, вчених, письменників, але славляться наші люди працелюбністю, щедрістю душі, порядністю та багатьма іншими чеснотами. Жителі села вирощують помідори, огірки, перець солодкий і гіркий (не для сміху буде сказано, що за радянських часів корманчани їздили із овочами на базарі міст Тула, Москва, Ленінград, Йошкар-Ола, Керч, Гомель, Брест, Орел. Та яке місто-герой не коштувало нашого перцю. Та й корманський віник займає не останнє місце на базарах України.
Та крім сільськогосподарських робіт жителі села займаються іншими роботами. Славні теслі: Кузь Віктор, Горбачов Іван, Коломийко Микола. Вони і лаву зроблять і стелю підіб’ють, і верх на хати змайструють. Вправні майстрині на верстатах по виготовленню вереток та килимів: Бучковська Ольга Миколаївна, Базелюк Марія Василівна, Базелюк Ганна Іванівна, Кишка Марія Яківна.

З початком бойових дій на Сході України, наші молоді юнаки-корманчани боронили території нашої держави від карїни-агресора – Росії. Перебуваючи в найгарячіших точках АТО, а саме в м. Ілловайськ (ілловайський котел) та аеропорт м. Донецьк, здавалося, втративши віру, вони вистояли та показали свою любов до України, незламність духу справжніх українців. Ми складаємо їм велику шану.
Виховуючись у дусі патріотизму, ще зовсім юні хлопці ладні віддати своє життя для того, аби ми з вами і досі топтали ряст на своїй, Богом даній землі.
Тож найвидатнішими постатями села Кормань є:

 

Люльчак Євген Дмитрович – випускник 2012 р. Корманського НВК, військовослужбовець за контрактом Національної гвардії України 80-аеромобільної бригади, учасник АТО.

 

 

 

 

Леленко Олег Миколайович – випускник 2012 р. Корманського НВК, військовослужбовець за контрактом Національної Гвардії України, учасник АТО.

 

 

 

 

Пастушок Геннадій Михайлович – випускник 2012 р. Корманського НВК, військовослужбовець за контрактом Національної гвардії України полку «АЗОВ», учасник АТО.

 

 

На щастя, всі вони повернулися додому живі, тож ми маємо своїх народних героїв.

Творча група «Рідний край»
Керівник: Базелюк Тетяна Іванівна