Home / Сокирянський район / Білоусівка

Білоусівка

Раді вітати всіх на сторінках нашого сайту!

 

Найперше, чим вражає с. Білоусівка – квітучі сади навесні, які тішать гарним врожаєм працьовитих людей, що мешкають в селі. А ще тут дивовижно гарно пахне стиглими яблуками восени, коли діти йдуть до школи.
Переповідають, що там, де нині знаходиться центр села, колись була велика гора. Навколо неї зеленою чашею здіймались до сонця могутні сосни та ялини. Вони розростались, затіняючи місцевість, і не давали можливості зрости будь-якому іншому деревцю. Та якось заніс сюди вітер-мандрівник дивовижно маленьке насіннячко. Воно потрапило в щілину кам’яної брили і там проросло. Ніхто не здогадувався, що те тендітне деревце – біла берізка.
А вона все росла, піднімалась і майже на очах у всіх розпустила на камені свої коси-віти. Сосни та ялини неохоче, але все ж поступилися молодій красуні місцем під горою. Невдовзі стрункі берези засіялись на великому масиві, який простягався до сусіднього села Коболчин. До речі, це урочище й зараз називають Березиною. Раніше саме тут пролягала дорога з райцентру до нашого села. І хто чи проходив, чи проїжджав нею, неодмінно заглядався на білокорі берізки, тендітні віти яких завжди колихалися у лагідному подиху вітрів.
Здалеку дерева були схожі на пишні білі вуса. Тому подорожні в розмові часто казали, що були там, де «білі вуса». Звідси, як вважають місцеві дослідники, що зібрали цікаві історичні факти про населений пункт, і пішла назва села Білоусівка. Є й інші версії виникнення назви села, кожна з яких має право на існування, подальше вивчення.
Але верх взяли все-таки берізки, той невеличкий чарівний гай, що й тепер нагадує про себе затишним парком у центрі села біля місцевої школи. Учні школи щороку посідають призові місця у предметних олімпіадах, маємо гарні результати в обласних конкурсах, конкурсах науково–дослідних робіт, стали призерами спортивних змагань різного рівня.
Сподіваємось, що всі, хто відвідає село, обов’язково матимуть гарний спогад про нього та приємне враження від спілкування з педагогами та учнями школи.

 

 

 

 

Білоусівський сільський голова                                                  
Шевчук Олександр Васильович                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

Директор Білоусьвського НВК

Гафінчук Альона Степанівна