Home / Сокирянський район / Білоусівка / Освіта Білоусівка

Освіта Білоусівка

Над розділом працювали: Бунтило Кароліна, учениця 9-Б класу,
Керівник: Чумак Валентина Петрівна – вчитель географії

Освіта в мальовничому селі Білоусівка бере свій початок з 20-х років ХІХ століття. До 28 червня 1940 року в селі працювала початкова школа. Всього було 4 класи, в яких навчали румунською мовою.
Коли на територію Буковини були введені радянські війська у червні 1940 року, то з 1 вересня того ж року було організовано навчання російською мовою, оскільки частина жителів села – росіяни. В роки війни, з 1941 до 1944 рік, навчання знову румунською мовою, після визволення села – школа з російською мовою навчання та обов’язковим семирічним навчанням. Тоді у 1-5 класах навчались учні, яким виповнилось до 18 років. Навчальний процес був організований у трьох приміщеннях головного корпусу в центрі села, з 1946 року – ще і в панському будинку.
У 1957 році розпочалось будівництво нової школи, яке тривало більше трьох років. 10 жовтня 1960 року школа-семирічка була здана в експлуатацію. Сьогодні частина головного корпусу – приміщення, яке побудоване в 1960 році.
У 1962 році згідно наказу районного відділу народної освіти школа отримує статус загальноосвітньої. Перший випуск учнів, які отримали середню освіту, відбувся в 1964 році. В 1991 році великим зусиллям було виготовлено проектно-кошторисну документацію, згідно якої заплановано добудувати 12 класних кімнат, спортивний зал, розмірами 12/24м, їдальню на 200 посадкових місць, тир.
Будівельне управління №147 міста Чернівців у листопаді 1992 року розпочало будівництво запланованого об’єкту.
За досить короткий час (трохи більше року) було виконано роботи у підвальних приміщеннях, змуровано два поверхи, там були: вісім класних кімнат, спортивний зал, їдальня та всі підсобні приміщення. Потім будівництво школи призупинилось до 2003 року.
У 2003 році підрядником будівництва стало товариство з обмеженою відповідальністю «Сантехмонтаж» із м. Новодністровськ.
На протязі 2003-2004 рр. було виділено і освоєно 250 тисяч гривень, перебудовано все те, що за 10 років розвалилось і продовжено будівництво.
І ось, нарешті, у 2006 році державою та спонсорами було виділено близько 2,5 млн. гривень та завершено будівництво добудови школи. Цього дня з нетерпінням чекали і учні, і батьки, і громадськість, та педколектив.
23 грудня 2006 року добудована школа урочисто була відкрита.
Сьогодні Білоусівська ЗОШ І – III ступенів – одна з кращих у районі.
Спасибі тим, хто її збудував, спасибі тим, хто тут вчить і вчиться.
За ці роки середню освіту здобуло понад 1300 учнів, з яких більше 170 мають вищу освіту. Випускники школи працюють практично в усіх галузях народного господарства. Є серед них кандидати філософських, сільськогосподарських наук, викладачі медичних інститутів та академій, торгово–економічного інституту, вищої льотної академії. Серед випускників, що здобули вищу освіту, друге місце займають лікарі – 26, перше місце– вчителі – більше 55.