Home / Сокирянський район / Ломачинці / Духовність Ломачинці

Духовність Ломачинці

Ломачинецька церква – 1811 рік

200 років тому сельчани збудували новий храм на місці старої церкви. На дверях у вівтар вирізьблені слова: «Збудована при священику Семену Лозану на пожертви Петра Твердохліба і мирян у 1811 році.»

   Ця історична і архітектурна пам’ятка розмістилась на північному пагорбі яру Куютин, у центрі старої забудови із кривими вулицями, які всі вели до яру. Надзвичайно чудесне місце вибрали під церкву.
Храм збудований у вигляді хреста і має такі габаритні розміри: довжина – 18 м, ширина – 4,5 м, висота до маківки хреста – 14,5 м.
Храм простояв 200 років і став для сотень і тисяч людей дорогою до віри в Бога. Це дорога, священна споруда для цього села, яке щасливе разом із прихожанами, бо мають таку духовну пам’ятку. Для історії 200 років – мить, а для людей – немало. Через цей святий храм пройшло дуже багато людей. Відбувалися хрещення і вінчання. Тут вони каялися у своїх гріхах і сподоблялися святих тайн. Звідси їх проводили у вічність і творили останні молитви.
Дуже добре, що люди пам’ятають свою історію і шанують її. Наші далекі предки залишили нам цей храм, щоб ми були православними, жили по законах Божих і передали його своїм дітям.
За дорученням митрополита Онуфрія фундаторам нової церкви за їх труди були вручені Грамоти. Дружина нашого односельця Василя Михайловича Тарасюка – нині депутата Російської Державної думи, заступника голови комітету місцевого самоврядування – Марія Іллівна передала для потреб церковній громаді 200000 російських рублів. Було зачитано його вітальну телеграму.
У 2006 році було закінчення побудову нового храму.