Home / Сокирянський район / Олексіївка / Культура Олексіївка

Культура Олексіївка

Статут літературно-фольклорного об΄єднання«Берегиня»

1. Якщо тобі набридло жити в своєму маленькому світі, якщо ти любиш свою Україну і хочеш зробити все для неї не по обов΄язку, я тому, що ти відчуваєш себе її сином чи донькою, якщо ти любиш і шануєш багаті традиції нашого народу, якщо ти шануєш пам΄ять своїх дідусів і бабусь і бажаєш віддавати людям те, що в тебе є хорошого – приходь до нас в об΄єднання.
2. Ми кличемо до себе тих, хто любить людей і книги, рідну землю, дороги і море, цінує свій народ над усе.
3. Ми за вічний неспокій серця, за творчість.
Організатором літературно-фольклорного об΄єднання «Берегиня» була Арцимович О.В., зав філіалом сільської бібліотеки. Вели роботу Гавриш С.М., директор БК та Доготар В.В. Також популярністю в районі в минулому користувалася фольклорно-етнографічний ансамбль «Господарочка» Олексіївського будинку культури. Літні трудівниці, пенсіонери задушевно виконували народні пісні, використовуючи для акомпанементу різні предмети побутового призначення.
Самодіяльна народна творчість – невичерпне джерело краси – наснажує десятки, сотні людей різних уподобань і професій на сумлінну працю, збагачує їх духовно, робить щедрішими, милосердними.
Фольклорно-етнографічна група «Господарочка» була заснована в 1985 році. В склад групи входило 15 чоловік – десять жінок і п΄ять чоловіків. В основному – це були люди пенсійного віку – ентузіасти. Вони поставили за мету – повернути людям призабуті перлини народної творчості, розсипи народних традицій, звичаїв, обрядів, без яких наш побут збіднюється.
Члени групи намагались зберегти у первозданності наш сільський фольклор, все те живе у пам΄яті народній.
«Господарочка» брала участь в обласному святі «Купальське літо молодіжне», у 1987р.. Фольклорно-етнографічний колектив був неодноразово нагороджений різноманітними дипломами та медаллю.
Також була створена та активно працювала фольклорна група «Веселі школярики». Зараз в с.Олексіївка діє фольклорна група «Джерело». Колядки, щедрівки, обрядові та родинно-звичаєві пісні, старовинні українські пісни, частівки, коломийки – ось повний перелік фольклорної групи «Джерело».
Очолює будинок культури Гавриш Світлана Михайлівна. Постійно проводяться різноманітні заходи до певних дат і свят. Зроблено поточний ремонт БК, поміняно вікна на металопластикові, планується відремонтувати покрівлю споруди для повноцінної роботи закладу.

SAMSUNG CAMERA PICTURES