Home / Сокирянський район / Михалкове / Освіта Михалкове

Освіта Михалкове

Наша школа, мов вулик дитячий,
А діти, мов бджолиний рій.
Ми йдемо сюди, вчимось терпляче,
Беремо початок з неї свій.

Дзвенить дзвінок, ми поспішаєм
До школи в рідний клас.
І вчителів своїх вітаєм,
Що посміхаються до нас.

Ми дуже любим нашу школу,
Де відчуваєм свій політ.
Де мудрість вчителя навколо
Нам відчиняє двері в світ.

Наше село живе, коли сміються діти,
Коли у травах пломеніють квіти,
Коли пшениця заквітчає поле,
Коли живе й працює рідна школа.

За переказами старожилів, розвиток освіти в селі Михалкове починається в 70-х роках ХІХ століття, про що засвідчують “Кишинёвские ведомости”від 1871 року. Це було пов’язано з побудовою селі церкви й відкриттям церковно-приходської школи.
У школі навчались діти священика та поміщиків роду Шиманських. Викладалось письмо, читання, найпростіші елементи математики і церковиний спів.
Вчителем був диякон. Підручниками – церковні книги. До 28 червня 1940 року в селі діяла початкова школа з румунською мовою навчання. Тільки священик отець Петро Жерега мав сміливість вести навчання дітей українською мовою.

Очільники освіти в нашому селі

Любарська О. А. – завідуюча початковою школою. Уродженка Харкова. Жвава, енергійна, вона одразу завоювала довіру у місцевого населення. Переконала людей в необхідності навчання, адже за парту сіли не лише діти шкільного віку. У школі вчилися дорослі юнаки, дівчата. Причиною цього була післявоєнна реабілітація населення. Проте навчальний рік почався організовано 1 вересня 1944 року. “380 дітей різного віку сіли за парти“, – згадувала пізніше Ольга Анатоліївна.
Соломко Ф. І. – директор Михалківської СШ з 1954 по 1958 рр.
У серпні 1954 року на посаду директора Михалківської середньої школи було призначено вчителя історії Романківецької середньої школи Соломка Феофана Івановича. За цей період було зміцнено матеріально-технічну школи, закуплено спортивне обладнання, підручники та інші необхідні матеріали для учнів школи.
Бєглий В.А. – директор середньої школи з 1958 р. по 1968 р. За часи його керівництва сформувався міцний учительський колектив, добудувалися навчальні приміщення, зміцнилася матеріально-технічна база, школа з семирічної була реорганізована в середню. Бєглий В.А. Був не тільки прекрасним вчителем-практиком, але й займався науковою працею. Захистив дисертацію на ступінь кандидата педагогічних наук. Удостоєний звання “Заслужений учитель УРСР”
Танасійчук П. П. – директор середньої школи з 1971р. по 1994р. За клопотанням Петра Петровича в різних державних установах у 1986 році було побудовану нову сучасну школу.
Танасійчук Л. С. – директор школи з 1994р. по 1996р. Любові Степанівні довелося працювати в тяжких умовах фінансової нестабільності у державі, хронічної невиплати зарплат. Але і в цей час їй вдалося зберегти міцний учительський колектив, підтримувати матеріально-технічну базу школи. В районному рейтингу школа в цей час займала достойне місце.
Пастушок Д. М. – директор школи з 1997 р. по 2001р. У 1997 році директором було призначено Пастушка Дмитра Миколайовича, який раніше працював заступником директора по навчальній роботі більше 20 років. За час його керівництва було частково перероблено опалювальну систему, перекрито двоповерхове приміщення школи.
Бужак І. М. – директор школи з 2001р. по 2010р. Директор, з керівництвом якого школа перейшла на якісно новий рубіж: з’явилось тепло в школі. Якість навчання покращилася. У районному рейтингу школа почала посідати призові місця
Сьогодні школу очолює директор Бужак Світлана Михайлівна
Заступник з навчально-виховної роботи – Місюрко Людмила Олексіївна
Заступник з виховної роботи – Романюк Юлія Василівна

Учительський та учнівський склад
Кількість учителів – 29
Кількість учнів – 234
Кількість класів – 11

Кваліфікаційні категорії:
Вища – 21
Перша – 2
Друга – 1
Педагогічні звання:
Учитель-методист – 4
Старший учитель – 13
Спеціаліст – 5