Home / Сокирянський район / Романківці / Освіта Романківці

Освіта Романківці

 

 

Гімназія – мій дім, моя родина,
Моя маленька рідна Україна!
Наша рідна Альма-матер!
Ти славний шлях пройшла!
Історію твою величну
Уславлюєм в віках!

 

 

 

Освіта в мальовничому селі Романківці бере свій початок з кінця XІX століття.
Спочатку це була церковно-приходська школа, потім діти здобували освіту у початковій, агрошколі, семирічці. І тільки у 1951 році школа реорганізована в середню.
1869 р. – Відкрито церковно-приходське училище
1875 р. – Перетворено однокласне міністерське училище
1916 р. – Відкрита початкова школа, (п’ятикласна освіта)
1918-1940(44) – Семирічна школа (з румунською мовою)
1928 р. – Засновано школу-огріколу (агрошколу)
1946 р. – Організовано школу ЛІКНЕПУ(ліквідація не писемності)
1946-1950 р. – Відкрито Романківську семирічну школу
1951 р. – Створено середню школу
1954 р. – Перший випуск учнів середньої школи
2003 р. – Відкрито Романковецьку гімназію, продовжує функціонуватизагальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Романківці
2004 р. – Романковецький ЗНЗ І-ІІІ ступенів та Романковецьку гімназію реорганізовано в Романковецьку гімназію.

За роки існування гімназії з її стін випущено 344 випускники.
З них: 13 нагороджено Золотою і 6 Срібною медалями,
13 – Похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів».

– Гімназія – мій дім, моя родина,
Моя маленька рідна Україна!
Наша рідна Альма-матер!
Ти славний шлях пройшла!
Історію твою величну
Уславлюєм в віках!

– Історія Романковецького навчального закладу веде свій відлік з 1951 року – року реорганізації початкової школи, агрошколи і семирічки у середню. На початку заснування закладу не було місцевих учителів. В основному

це були освітяни з центральної і північної України. Стіни школи закарбували в своїй пам’яті імена перших учителів-професіоналів:
Дяченко Ганни Іллінічни,
Степаненко Лариси Захарівни,
Лук’яненко Паші Андріївни,
Кашпора Миколи Йосиповича,
Каруценка Трохима Марковича,
Івануник Ганни Арсенівни,
Воропай Марії Іванівни та багатьох інших.

– У 60-ті роки приміщення середньої школи активно добудовувалось і
набуло пе-подібної форми. Протягом більше як півсотні літ закладом керували:
Мєх Іван Андрійович (1950-1952 р.р.)
Вольський Олександр Іванович (1952-1957 р.р.)
Гулько Остап Якович (1957- 1961 р.р.)
Каруценко Трохим Маркович (1961-1991р.р.)
Кушнір Ганна Михайлівна (1991-1998 р.р.)
Щербатюк Тамара Миколаївна (1998-2003 р.р.)
– У 1954 році відбувся перший випуск середньої школи (45 чол.)
З них: 33 здобули вищу освіту, 12 – середню спеціальну.
За роки функціонування середньої школи випущено більш як 3000 випускників. По різному склалися їхні долі. Сивочолі професори, мудрі політики, чуйні лікарі завжди з радістю зустрічаються на традиційних святах Останнього дзвоника, як випускники ювілейних років, та з вдячністю згадують роки, проведені у рідній школі.
– Багато випускників є нашою гордістю. Результатом пошукової роботи учнів гімназії з 2009/2010 н.р. є створення куточка «Галерея знаменитих», з яким ви мали нагоду познайомитись.
– У 2003 р. наказом відділу освіти на базі нашого навчального закладу створено гімназію. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів продовжила своє функціонування.
У 2004 р. наказом відділу освіти ці два заклади реорганізовано в Романковецька гімназію. Очолює гімназію мудра людина, вмілий керівник та господар, високопрофесійний вчитель – Степаненко Валерій Михайлович.
За період з 2003 р. завдяки спільній праці педагогічного колективу технічних працівників батьків, учнів зроблено значні зрушення у оформленні матеріальному забезпеченні гімназії. Багато зусиль для цього доклав випускник Романковецької середньої школи, нині голова Сокирянської районної державної адміністрації Козак Василь Васильович.
– Гімназія сьогодні – це допитливих 556 учнів, 25 класів, з яких 7- гімназійних, 9 – початкових, 9 – загальноосвітніх. Про досягнення учнів можна дізнатися з розділів гімназійних куточків.
У цьому навчальному році впроваджено поглиблене вивчення української мови та літератури у 8-А класі, світової літератури у 4(8) класі, продовжено поглиблене вивчення української мови та літератури у 5(9) класі, Профільне навчання у старшій школі представлено природничо-математичним напрямом, географічним профілем у 10-А, математичним у 7(11), екологічним у 11-А класах, філологічним напрямом, української філології профілем у 6(10) класі.

– Гімназія сьогодні – це мудрий педагогічний колектив, який налічує 49 основних працівників та троє сумісників. З них: учителів вищої категорії – 29, провідний бібліотекар 1, першої категорії – 16, ІІ категорії – 5, спеціалістів – 6, 8 старших учителів, 8 учителів-методистів. Заслужений вчитель України – Харабара Василь Петрович, лауреати премії ім. Омеляна Поповича: Степаненко Валерій Михайлович, директор гімназії, Харабара Василь Петрович, вчитель математики.

– У 2005 р. відбувся перший випуск гімназії. Усього за період функціонування випущено 344 учні, з них: нагороджено золотою медаллю 13, срібною 6.
Уже 8-й рік гімназія співпрацює з Чернівецьким національним університетом ім. Ю.Федьковича. Укладено угоду про співробітництво з філософсько-теологічним факультетом, Чернівецьким політехнічним коледжем.
У гімназії є свої символи: герб, гімн і прапор. У їх створенні взяли участь учні та вчителі. Слова і музику гімну, яким розпочинаються святкові заходи, написали Кельман Г.Г., Кремінський В.О., учителі української мови та літератури і музики.
Романковецька гімназія живе і розвивається має широкі перспективи, власний сміливий погляд на життя, світлу віру в майбутнє.

Керівник: заступник директора з ВР Романковецької гімназії
Тарабузан Альона Михайлівна

Пошукова група:

Беженар Олег, учень 6(10) класу
Тарабузан Назар, учень 6(10) класу
Урсатій Степан, учень 6(10) класу