Home / Сокирянський район / Романківці

Романківці

Маленька крапелька величної держави –
моє село, багато є таких!
Зазнало лиха, бідувань і слави
Воно живе і вічно буде жить!

Мабуть, кожна людина вважає, що її місто, або село, де вона народилася і живе, – найкращий куточок землі. Та це і зрозуміло, бо це місце – єдине, неповторне: воно викохало тебе на своїх долонях, збагатило тебе своєю красою, подарувало друзів. Ти – його часточка.
Таким для нас є село Романківці Сокирянського району Чернівецької області, яке розташоване в мальовничому куточку Сокирянщини. Романківці – зелена казка. Хто хоч раз гостював у нашому селі, той переконався у справедливості цих слів. Сріблиться, б’ється дзвінко об стрімкі береги і розсипає сонячними бризками чисті хвилі річки Рогози. Пройдіться стежками сільського парку, вдихніть п’янкого повітря – і ви обов’язково приїдете ще не раз на побачення з нашим селом, до гостинних романківчан, щоб повніше відчути чарівність казки, навіяної мистецтвом народних майстрів – простих і щедрих людей, у творіннях яких відбилася поетична краса села.

Село моє, краплиночка на карті,
У світі невідоме – та дарма.
Ну, а чого б без нього були варті
Ми з вами кожен зокрема.

Якщо вірити історичним фактам, то село Романківці засноване в 1565 році і його засновником насправді був Романко, який першим поселився на березі річки Рогози. З тих пір пройшло чимало часу. Село розвинулось набуло змін і на цей час нараховує 5066 чоловік. Це працьовиті люди, які дбають і про себе, і про своє село.
Завітайте до нас і ви самі в цьому переконаєтесь!

 

 

 

Директор Романковецької гімназії                    
ім. К.Ф. Поповича Степаненко Валерій Михайлович

 

 

 

 

 

 

 

Сільський голова  Ваданюк Валерій Васильович