Одним із найважливіших суспільних досягнень сучасного українського села, які повинні зберегтись назавжди, є культурна спадщина – результат духовної і матеріальної діяльності попередніх поколінь, що проявляється у формі звичаїв, традицій, обрядів. І саме на селі діють колективи художньої самодіяльності, учасники яких не лише дотримуються давніх традицій, а й передають їх своїм дітям та внукам.
Такі культурні діячі – це зерно, якому необхідно допомогти прорости, оскільки звичаї українського народу заслуговують на збереження, є невід’ємною частинкою людини як особистості.
Ще з давніх давен нашому селі всі свята та обряди не проходили без пісні , так і сьогодні будь яке дійство не минає без гучного святкування. У селі основним джерелом культурного збагачення та веселощів є художні колективи. Саме вони, незважаючи на всі труднощі та турботи, займаються художньою самодіяльністю, залучають молодь, передають свій досвід. Таким чином, учасники художньої самодіяльності, хоч і не усвідомлено, але результативно із власної ініціативи, згуртовують навколо себе людей, а отже, виступають джерелом громадських ініціатив.
У 60-х роках ще при Молодівському клубі був створений хоровий колектив «Калина», яким керував директор місцевої школи Сливка В.С., колектив неодноразово займав призові місця у районних та обласних конкурсах. Після короткочасного затишшя був відновлений керівником художньої самодіяльності Лєсніком В.М., на сьогоднішній день хор є активним учасником районних та обласних конкурсів та фестивалів і є одним із найкращих колективів району. У 2011 році під час мистецької акції «Рушник єднання» Братанівський хор «Калина» під керівництвом сільського голови Лєсніка В.М. був відзначений Грамотою СРДА і відібраний на обласний огляд. У 2012 році стартувала районна культурно-мистецька акція «Родинні скарби Сокирянщини», у якій беруть активну участь аматори села Братанівка. До репертуару входять цікаві хорові твори, літературно-музичні композиції, декламування, спів солістів та дуетів. При клубі діють гуртки художньої самодіяльності. Великою популярністю у селі та районі користуються дорослий та дитячий драматичні колективи під керівництвом завідуючої клубом Лєснік Г.І.
Постійними учасниками всіх сільських і районних заходів є учні школи. Хочеться відмітити таких учнів, як Кімаковська Вікторія, Лупушор Олег, Яськова Альбіна, які нагороджувалися грамотами районного управління культури.
Особливо хочемо відмітити Осович Ольгу. Без цієї учениці не обходиться жоден шкільний, сільський захід, а тепер уже і районні, адже вона справедливо займає щорічні призові місця у районних конкурсах і змаганнях.
Аматори села своїми виступами прикрашають кожне свято і радують душу всіх, хто любить пісню, народне мистецтво, хто бажає отримати справжню насолоду.
,