Із розповідей Виногородського Констянтина (1928р.н.), який народився і досі проживає в селі Новоолексіївка, – «В давні часи в даній місцевості був хутір, який називався Ратуш. Чому саме така назва, не знаю, вона тягнеться з дуже давніх часів. Старі люди завжди називали цей куточок Ратуш. Тут було три чи чотири маєтки розміщені на великій відстані один від одного.
Згодом хутір називався «Пів–Мендикауци». Ця назва пішла від пана Мендика, який поселився де тепер лежить село Олексіївка. Тоді воно називалося «Мендикауци», а так як поселення розділяла річка «Драбі» – Ратуш почали називати «Пів – Мендикауци»» .
В письмових джерелах село «Мендикауці» вперше згадується у 1533 році .
У 1944 році коли йшло визволення даної території від німецько-фашистських загарбників в селі Мендикауци загинув майор Алєксєєв .
На його честь село було назване «Олексіївкою», а Пів–Мендикауци – «Новоолексіївкою».
На даний час ці два села підпорядковуються одній сільській раді .
В минулому село Новоолексіївка вважалося неперспективним, тому було заборонено його будувати.
З часом в селі було побудовано дитячий садок, фельшарсько-акушерський пункт, лазню, переобладнано клуб. Мешканці села побудували будинки.
У 1990 році було розпочато будівництво нової частини села для людей які постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС. Для них звели ошатні будинки з усіма господарськими будівлями.Також була збудована школа, проведені газо та водо проводи.
У 1999 році будування села було завершено.
Також у 1999 році було відкрито школу-сад. Першим директором якої був переселенець, вчитель хімії та біології – Чубар Борис Олексійович, потім керівництво школою перейшло до рук Мометко Лідії Василівни. Коли Л.В. Мометко пішла на пенсію її місце зайняв психолог Романківецької школи – Пастушок Олександр Іванович. Пропрацювавши два роки директором, перейшов працювати у районний відділ освіти. На даний час Новоолексіївським НВК керує вчитель української мови та літератури – Лукашова Тетяна Вікторівна.
В селі також працюють: бібліотека, будинок дозвілля, фельшарсько-акушерський пункт, декілька приватних магазинів, млин .
У 2006 році село було повністю забезпечено телефонним зв’язком.
У селі діє православна церква – Різдва Пресвятої Богородиці, а також молитовний будинок Церкви Віри Євангельської .
Новоолексіївка – багатонаціональне село. Тут проживають: румини, молдавани, болгари, айзебаржанці, білоруси, росіяни, казахи, але основна частина жителів складається із українців.
Історія нашого села з кожним роком поповнює свої рядки, хоча село і не велике.