У затишній долині на березі річки Дністер розкинулося мальовниче село Ожеве. Славиться воно не тільки гарними краєвидами, але й працьовитими людьми. Не забувають ожівчани свою історію і традиції, продовжують займатися ремеслами та промислами. Жителі села люблять свою маленьку Батьківщину, роблять її затишною для життя і з надією дивляться в майбутнє. І вже сама назва села говорить про те, що село живе і буде жити.
Cільський голова Шевчук Раїса Миколаївна
Шановні краяни, гості сайту!
Вітаємо Вас на сторінках веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» та гостинно запрошуємо здійснити подорож до мальовничого куточка Сокирянщини – села Ожеве.
Дороги бувають різні, але найдорожча є та, яка веде до отчого дому, в той куточок на Землі, де кожен з нас народився, де все дороге і знайоме. Таким куточком для нас є рідне Ожеве.
Село моє, для мене ти рідніше,
Дорожче ти мені за землі всі,
Бо ти даруєш і любов, і ніжність,
Твоїй вклонятимусь завжди красі.
Село моє, колисочко дитинства,
До тебе я приходжу знов і знов,
Село моє, кринице материнства,
В тобі снагу черпаю і любов.
Село – наш дім, наше коріння і доля. Але що ми знаємо про нього? Як і коли воно народилося, хто звив в ньому перше гніздо, якими були традиції та обряди?
Саме на ці запитання намагалися дати відповідь педагоги та учні нашої школи, створюючи історико-краєзнавчий портрет села.
Сподіваємось, що загадковий острів на Дністрі – жива легенда минувшини, джерело із цілющою мінеральною водою, старовинні ікони церкви Преподобної Параскеви, незгасний вогник людської пам’яті – румунське кладовище, не залишать Вас байдужими. Маємо велику надію на те, що перегорнувши сторінки проекту, Ви неодмінно захочете побувати у нашому рідному селі.
Директора ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве
Шевчук Іванна Вікторівна