Навіщо в селі Василівка спорт?
Бо де спорт, там село веселе і люди веселі
Значення розвитку фізкультури і масового спорту на селі важко перебільшити. Адже в юному віці та в молодості закладаються підвалини майбутнього здоров’я, а відповідно й майбутньої здорової сім’ї, не обтяженої хворобами та згубними звичками. Та й в літньому віці той хто дружить з фізкультурою, загально відомо, менше витрачається на медикаменти та довше живе. Тому створення належних умов для повноцінного заняття фізкультурою та спортом повинні розглядатися органами місцевого самоврядування в якості першочергових завдань, що за значенням не тільки не поступаються основам соціальної політики, як скажімо комунальні послуги, санітарний стан, медичне обслуговування й освіта, а навіть органічно входять до них вагомими складовими. В цьому сенсі рівень розвитку масового спорту на селі виступає своєрідним індикатором, такою собі торканою лінією до графіку соціального розвитку, що як найточніше характеризує крутизну кривої соціальної забезпеченості громади за всіма показниками.
Таке розуміння прийшло до жителів села Василівка Сокирянського району два з половиною роки тому разом з складом сільської ради. Зараз вже ніхто не зможе закинути місцеву владу про поганий стан фізкультури.
На очах в кращий бік міняється психологія людей. Для наших спортсменів найкращою нагородою стали грамоти, що виступають віхами їх звитяги та майстерності на спортивному майданчику. Батько з гордістю демонструє нагороди дітям, а ті наслідують його приклад та мріють перевершити його спортивні досягнення. В кращому розумінні перероджується саме село. Люди починають вболівати за спортивний престиж своїх сил, та гордитися перемогами сільських спортсменів, як власними. Поступово мешканці села Василівка суттєво додають в патріотизмі, а відповідно стають небайдужими вигляду власного села та краси рідної землі. В цьому сенсі достатньо згадати суцільний підйом загального настрою, коли Василівська футбольна команда зайняла друге місце в першості району 2012 року.
Так, у сільських спортсменів вже є вагомі досягнення. Це вихід до фіналу футбольного кубку Новодністровська, і перше місце у відкритому чемпіонаті між селами Михалкове, Ожево і Василівка та багато інших. Без участі наших спортсменів вже не обходиться ні одне змагання в районі. В цей рік ввійшли зі ще більшими спортивними амбіціями і готовністю довести їхню обґрунтованість.
Ось тут і спрацьовує сумнозвісне правило, що все в цьому світі має свою межу. Наш спортивний прорив нагадує відчайдушний військовий наступ, коли ударна група далеко пройшла на територію ворога, а тилові частини та постачання залишились далеко позаду. Тут з’являється загроза оточення та цілковитого знищення. Дещо таке ми бачимо і з нашим спортом. Адже всі немалі витрати на спортивний інвентар, спортивні однострої, транспорт і ще багато чого здійснювалось виключно за рахунок спонсорів. При всій величезній повазі та вдячності до них маємо визнати, що їхні можливості й завзяття вже добігають кінця. Потреби ж спортсменів раз за разом тільки зростають. Чим вище спортивний накал боротьби, тим скоріше рветься форма, не кажучи вже про бутси, що просто згоряють за гру-дві.
Сільському спорту конче потрібне державне бюджетне фінансування. Тим більше, що кожна нова державна влада щедро його обіцяє, але не дає. Але місцева влада на сесіях піднімає питання про допомогу на спорт села. Це і не дивно, адже в районному бюджеті донедавна на спорт було передбачено 20 тисяч гривень на рік. Нині за рішенням депутатів спорт може розраховувати приблизно на 43 тисячі гривень. Сільські голови заохочують до розвитку спорту спонсорів, найчастіше уродженців населених пунктів. Найпопулярнішим видом спорту в селах є футбол. Футбольні поля в низці сіл утримуються в належному стані та дають можливість проводити районні та сільські змагання. Однак в більшості сільські стадіони проблемні. Отже, сільський спорт у районі потребує серйозних інвестицій. Про це мовилося на нараді в РДА.
Спорт – це життя! Культ здорового тіла, в якому здоровий дух, завжди був притаманний українцям. А тому в загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів с. Василівка однією з головних цілей є підвищення рівня фізичного і психічного стану дитини до величин, які гарантують стабільне здоров’я і сильний дух. Адже завдяки спорту в характері школярів з’являється місце для спортивної спрямованості. Педагогічним колективом школи запроваджено систему заходів, спрямованих на збереження здоров’я школярів. Традиційні технології фізкультурно-оздоровчої роботи впроваджуються поряд із інноваційними.
Всім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт. Доброю традицією стало у загальноосвітній школі І-ІІІ с. Василівка проведення тижня фізичної культури і спорту, присвяченого Дню фізкультури та спорту.. Метою проведеного тижня було визначено поширення ідей олімпійського руху в Україні, активізацію фізкультурно-масової роботи в навчальному закладі, формування у дітей мотивацій до здорового способу життя, виховання учнів на гуманістичних ідеалах олімпізму.
Розпочався тиждень загальношкільною лінійкою, на якій діти виконали Державний Гімн України, ознайомилися із планом проведення Тижня спорту і закликали всіх бути небайдужими до свого здоров’я та вести здоровий спосіб життя.
Участь у його проведенні взяли учні 1-11 класів. План проведення, складений учителями фізичного виховання Зелений Вадим Анатолійович, Ломанчук Іван Георгійович, Гуска Григорій Петеримович та представниками шкільного самоврядування, передбачив різні спортивні заходи, в залежності від вікових особливостей учнів.
Класними керівниками були проведені класні години за темами: «Мій друг – фізична культура» – для учнів 1-4 класів, «Шкідливі звички та їх згубний вплив на організм людини» – для учнів 5-9 класів, «Здоровий спосіб життя» – для учнів 10-11 класів.
Для школярів 1-4 класів були проведені естафети «Веселі старти». Цей традиційний вид змагань для молодших школярів завжди викликає велику радість, приносить заряд енергії і позитивний настрій як для самих учасників, так і для вболівальників та вчителів. Перемогла команда «Синіх».
Між дівчатами 8-9 класів та 10-11 класів були проведені змагання з міні-футболу. Ця цікава та захоплююча гра закінчилася з рахунком 3:4.
Учні 8 класу підготували та провели цікавий Олімпійський урок, на якому учні отримали цікаву, пізнавальну та вичерпну інформацію про олімпійську славу України, важливість ведення здорового способу життя та необхідність займатися фізкультурою і спортом. Також була проведена цікава спортивна вікторина «Сила та розум – краса людини» для учнів 5-11 класів. Переможцями вікторини визнані: Мельничук Дарія (5 клас), Грищук Оксана (6 клас), Лазорко Артем (7 клас), Бурлака Данило (8 клас), Репеха Вадим (9 клас), Коляско Сергій (10 клас), Ткач Артур (11 клас).
На завершення тижня фізичної культури і спорту було організовано змагання по футболу серед команд вчительського колективу та збірної команди школи. З рахунком 4:3 перемогу здобула команда учнів.
Багато позитивних емоцій, заряд бадьорості та гарного настрою отримали всі учасники змагань. Діти продемонстрували свої спортивні здібності, техніку виконання фізичних вправ, згуртованість, дружбу. Тиждень був насичений, цікавий та змістовний. Побажаємо учням успіху в подальших спортивних звершеннях, адже спортивне життя школи не обмежується одним тижнем, попереду у кожного ще багато спортивних досягнень.