Керівник роботи: Балан Анатолій Григорович
Виконавці: учні Балан Дмитро, Тюфтій Інна
Народний аматорський колектив «Вишиванка»
«…Не край нас, Боже, безпам’ятністю і не
дай забутися святій мові українській,
звичаям і традиціям нашим, а дай сили і честі
з щирою любов’ю і повагою примножувати
споконвічне і благородне, що створили
до нас предки наші…»
«М олите а за Україну»
Українська народна пісенна культура – незатьмарене джерело життя, одне з найцінніших надбань нашого народу. Фольклорно-етнографічні свята збуджують інтерес до народної творчості, сприяють виявленню оригінальних, призабутих пісень.
Народний аматорський колектив “Вишиванка” намагається бути неповторним, виступати з цікавою самобутньою програмою, а це можливо лише при глибокому знанні й використанні місцевого матеріалу та при збереженні народного колориту. Фольклорний колектив був створений при сільському Будинку культури у 1986 році. Його учасниками є люди різного віку та професій, всього налічується 30 осіб.
Засновники фольклорного колективу сім’я Жовтюків – Василь Петрович та Домніка Георгіївна .
Колектив постійно бере участь в районних та обласних конкурсах, де здобував визнання журі, що надихнуло учасників па нові виступи, нові програми.
Щорічно “Вишиванка” виступає в традиційних оглядах: “Барви рідного краю”, “Осінь весільна”, “Невичерпні скарби кодрів барвистих” та інших.
У 1992 році колектив представляє Буковину на Республіканському літературно-мистецькому святі “Лесині джерела” у місті Новгород-Волинському, успішний виступ був відзначений дипломом.
В репертуарі колективу появля кгься: “Стародавній схід”, “Клака”, “Маланка”, “Храм”, “Миколая”, “Юріїв день” та “Старововчинецьке весілля”.
Поряд із інсценізацією народних обрядів в репертуарі учасників стародавні народні пісні, приказки, бувальщини та легенди. Колектив постійно працює над виконавською майстерністю, вдосконаленням мізансцен, використанням народної атрибутики.
Багатим пісенним розмаїттям є “Старововчинецьке весілля”, кожна обрядова дія цього чудового свята прикрашена піснями, які надають колоритного забарвлення і неповторності .
Учасники народного аматорського колективу “Вишиванка” не зупиняються на досягнутому, завжди у творчому пошуку.
Вміє “Вишиванка” не тільки співати, працювати, але й гарно танцювати.
В поєднанні музики, пісні, танцю, місцевого говору учасники розкуто, довірливо і просто доносять до глядача неоціненні скарби народної творчості. Своїми досягненнями колектив завдячує керівникам, які є носіями, збирачами та популяризаторами фольклору.
Колектив постійно приймає участь в районних, обласних конкурсах, де здобуває визнання журі, що і надихає учасників на нові виступи, нові програми.
«Вишиванка» завжди з радістю виступає в селах району: Кам’янка, Черепківці, Біла Криниця, Стерча, Турятка та інші.
Щорічно колектив бере участь в традиційних районних оглядах: «Осінь весільна», «Невичерпні скарби кодрів барвистих», «Від Різдва Христового до Йордану» та ін..
З 2007 – 2010рр. «Вишиванка» плідно трудиться на культурній ниві. За цей період дано багато виступів та концертів:
2007 рік – колектив дебютує на міжнародному фестивалі «Буковинські зустрічі» в Угорщині в місті Боніхат. Цього ж року «Вишиванка» виступає на міжнародному фестивалі на Тернопільщині в місті Козлові.
2008 р. – з чималим успіхом колектив виступив в комуні Киндешти Ботошанського повіту Румунії. «Вишиванка» приймає участь в концерті присвяченому Дню Незалежності України і на День міста в літньому театрі міста Чернівці.
А з яким нетерпінням очікують виступу колективу на сільській сцені шанувальники народної пісні. Адже саме «Вишиванка» відроджує, відтворює призабуті наші місцеві звичаї, обряди, пісні, традиції.
2009рік – колектив приймає участь у творчому звіті майстрів мистецтв та художніх колективів Чернівецької області «Земля рідна – це букова віть» в палаці «Україна» міста Києва.
2009 рік – дуже плідний для «Вишиванки» на обласній сцені. Вона знову приймає участь в міжнародному фестивалі «Букова віть» та в традиційному обласному огляді маланок «Від Різдва Христового до Йордану». З гордістю і натхненням колектив виспівує народні пісні, свої місцеві на презентації музею свого рідного села Старий Вовчинець в обласному краєзнавчому музеї м. Чернівці.
Міжнародний фестиваль «Великдень у Космачі » – Івано- Франківська область с. Космачі. «Вишиванка» знову виїжджає на гастролі.
В 2010 році колектив є учасником всіх культурно-масових заходів, фольклорних свят, фестивалів і конкурсів в селі та районі. Цього ж року відбувається творчий звіт аматорських колективів Глибоччини «З любов’ю до рідного краю», присвячений 70-річчю утворення Чернівецької області, де члени журі оцінюють «Вишиванку» досить високими балами.
Сумлінна праця колективу є гарантією збереження вовчинецьких традицій, обрядів. Саме берегинями збереження таких традицій є Фрозія Іванівна Червінська та Зінаїда Іллівна Буніховська, які не дивлячись на свій вік, а Фрозії Іванівні 16 квітня 2011 року виповнилося 90 років, вона й досі є активним учасником колективу.
«Вишиванка» постійно працює над виконавською майстерністю, вдосконаленням мізансцен, використанням народної атрибутики.
Учасники не зупиняються на досягнутому, завжди у творчому пошуку.