Home / Глибоцький район / Сучевени / Духовність Сучевени

Духовність Сучевени

Виконавець: Горобець Магдалина учениця 9-го класу Сучевенської ЗОШ І-ІІІ ст.
Керівник: Плеван Валентин Георгійович

                                      Сучевенська церква

Сучевени (Широка Поляна) розташовані на правому березі річки Сірет, за 11 км від районного центру Глибока, за 3 км від залізничної зупинки Купка.
Місцева Свято-Михайлівська церква, що розташована у центрі села, освячена у 1876 році. Архівні дані свідчать, що село має цікаву духовну історію розвитку. Церква розташована в центрі села, при дорозі, на рівнинній місцевості. Мурована, потинькована, трибанна, триконхова з прямокутним бабинцем та присінком.   До церкви ведуть два входи з західного та південного фасадів. В церкві знаходиться різьблений, золочений чотириярусний іконостас ІІ пол. ХІХ ст.   Дзвіниця розміщена на південний захід від церкви. Мурована, двоярусна, восьмерик на четверику, завершена ліхтарем з півкруглою маківкою.
На підставі архівних матеріалів можна зробити висновок, що за період з 1800 по 1980 роки у сільській Свято-Михайлівській церкві служило 20 священників. У 1980 році був призначений митрополитом Чернівецьким і Буковинським місцевий священик протоієрей Іоан Амарі, уродженець села Сучевени, який з перших днів богослужіння піклувався про храм та його прихожан. У отця Іоана було чому вчитися, він багато зробив для церкви, виховав двох синів Георгія та Іллю в дусі вірного служіння Богові. Отець Георгій служив у церквах села Карапчів – Святих Кузьми і Дам’яна, та села Просікуряни – у церкві святого Апостола та Євангеліста Іоана. Отець Ілля Омарі після смерті батька з 1996 року служить у Свято¬Михайлівській церкві села Сучевени та у Свято-Миколаївській церкві села Петричанка.
Сучевени відзначає храмове свято щорічно 2 серпня. Церква була освячена 21 листопада 1876 року на честь Архангелів Михаїла та Гавриїла. Старожили свідчать, що на території Глибоцького району у цей день храмове свято відзначають у 7 церквах, а саме в селах Купка, Черепківці, Валя Кузьмина, Коровія, Стерча, Тереблече, Йорданешти. Мешканці села Сучевени обрали собі патроном ще одного святого, пророка Іллю, який також оберігає село Сучевени спільно з Архистратигом Михаїлом та Гавриїлом. Мені пощастило побувати на храмовому святі 2 серпня 2011 року і отримати велику благодать Божу.
134-річний храм нині – ніби щойно споруджений, виконані оздоблювальні роботи на стінах. Про це село хочу сказати такі слова: «Краса Сучевен оспівана поетами і сюди хочеться повернутися знову і знову».