Home / Глибоцький район / Стерче / Культура Стерче

Культура Стерче

Керівник: Кнапик Оксана Василівна – заступник директора з ВР.
Виконавці: Лазурко Віра Іванівна учениця 8 класу.
Лукаш Наталя Іллівна учениця 10 класу.

Біжать роки, одне століття змінюється іншим, і безупинно пишеться історія. А час просто робить нас дійовими особами того, або іншого періоду. Багато що змінилося за сто років, залишилися незмінними лише наші безкрайні степи з їх невимірною широтою, золотисті поля, і потреба української душі в культурі. Ця потреба була у людей завжди і п’ятдесят, і сто років тому. Та і сьогодні ми не можемо жити без протяжної ліричної пісні, завзятого танцю, веселих частівок, тому сільський Будинок культури для багатьох є вогнищем прекрасного, місцем, де душа відпочиває, веселиться, а інколи і плаче. Так було завжди. Зараз важко судити про те, як будувалася робота в сільському клубі в ті далекі роки. Швидше за все, селяни після трудового дня самі тягнулися до цієї будівлі, щоб поспілкуватися, поспівати, потанцювати. І ті, хто були особливо талановиті, мали музичні інструменти, слух, голос, могли поділитися цим з односельцями.
У нашому селі осередком культури є будинок культури Стерченської сільської ради. В ньому розташована сільська бібліотека, відділення зв’язку та музей.
Перша сільська бібліотека була створена, ще у 50-х роках. Вона була розташована у старому будинку, який побудували ще австрійці. На даний час, у цьому приміщені знаходиться церква Святого Михайла (УПЦ). З 1950 року по 1981 рік бібліотека існувала саме в цьому приміщені. Бібліотекарями були: Габор Галина Карпівна, Королюк Степанія, Таран Ольга.
У 1981 році побудували сільський клуб і бібліотека переїхала до нього, в цьому приміщені вона знаходиться і посьогодні. Вже з 1981 року працювали наступні бібліотекарі: Кожокар Катерина, Порох Катерина Василівна, Царюк Домніка Іванівна. Тепер завідує бібліотекою Данілюк Наталя Іванівна. На початку, коли утворилась бібліотека книг було приблизно 240 примірників, а зараз книжковий фонд налічує 10442 книги. Читачів:600, з них дітей -180, молодь -90, дорослих – 330.
Заходячи до клубу ми можемо поглянути на вишивки майстрині Михайлюк Вірджінії Георгіївни. Слід відначити, що жодне свято не обходиться без виробів народних майстринь: Будей Марії Іванівни, Яворенко Марії Степанівни, Данелюк Домніки Іванівна, Дучак Гарофа, Харена Василини Степанівни, які із задоволенням передають свої знання своїм дітям, і радіють коли їхні роботи прикрашають домівки односельчан.
Також у приміщені клубу розміщений музей старожитностей, або як його називає Данелюк Ілля музей старовинної культури. Данелюк Ілля, тепер вже колишній учень школи, самотужки збирав експонати до музею. Хоча музей ще офіційно не зареєстрований, та не за повних два роки його встигли оглянути чимало відвідувачів. Навіть гості з Молдови побували тут і приємно були здивовані від оглянутих експонатів, а їх уже виставлено близько 500. Вишитих рушників та сорочок щонайменше по 50, переважно від бабусі Іллі, Будей Марії Лазирівни, та сусідки Меронюк Верджинії Георгіївни, а також є експонати які односельчани приносили самі.
Хочеться вірити, що культура в селі не занепаде і не відійде у забуття, а буде розвиватися і процвітати завдяки талановитим і небайдужим людям.

Інформанти:
1. Данілюк Наталя Іванівна – завідувач сільської бібліотеки с. Стерче.
2. Яворенко Домніка Леонідівна вчитель Стерченської ЗОШ