Home / Глибоцький район / Купка / Культура Купка

Культура Купка

Культурний розвиток села Купка.

 Культурна спадщина села – це його талановиті люди, які творять, пишуть, будують, творять…

Село Купка з давніх-давен славиться своєю культурою.

В селі десятки років працює сільський клуб, бібліотека, 2 школи, дитячий садочок.

Старій церкві в 2012 р. виповнилось 225 років. Це пам’ятник культури.

Є велика нова церква святих Архангелів Михаїла та Гавриїла.

В селі Купка існують 2 товариства (філіали). Це філіал румунського товариства культури ім. М. Ємінеску та філіал обласного товариства репресованих.

В 2013 році відкрито історичний музей в приміщенні Купського НВК.

 

Про село ще у 2000 р. вийшла в світ монографія (історична) автора Петра Чобану (1941 – 1944), видавництво «Amadoros» (Румунія)

Над цією книгою працювали троє майстрів слова, всі родом з Купки: Петро Чобану, Василь Сланіна та Ревека Преліпчан. Довів до завершення Петро Чобану.

Ця книга містить 8 розділів, а ще кожний розділ має декілька підрозділів. Передмову до неї написав відомий румунський письменник з Тімішори Адріан Діну Ракієру. Післямову написав сам Петро Чобану. Це великий подарунок для села оскільки монографія означає,  що це село вже має свій вихід у великий світ.

 

Також є книга про талановитих дітей села під назвою «Творчість починається з дитинства», яка містить творчість(вірші публікації на 328 сторінок. Видавництво «Прут», 2007 р. Це інформації, публікації, вірші які були надруковані у засобах масової інформації на протязі багатьох років, 62 талановитих дітей а також вірші 2 вчителів Е.Скіпор та Д. Препеліца знаходяться в цій книзі. Наприкінці є також малюнки наших учнів.

Скрізь є фотографії, малюнки, ескізи.

 

У 2009 році, у видавництві «Зелена Буковина» (Сторожинецька типографія ) вийшла з-під друку книга «Незабутні шкільні роки». (282 ст.) Це надруковані у засобах масової інформації матеріали про середню школу (тепер НВК), оповідання про учнів, вчителів, про наші здобутки. Всі матеріали були ще надруковані у різних газетах та журналах. Безліч фотографій, фотопортрети доповнюють видання.

 

 

 

 

 

У 2012 році у Сторожинецькій друкарні побачила світ нова книга «Божий храм» присвячена 225-чо старої церкви села Купка. В цій невеличкій книжечці є декілька матеріалів про стару та нову церкву святих Архангелів Михайла та Гаврила… Багато фотографій доповнюють її.

Автор всіх 3 видань вчителька Елеонора Скіпор.

 

 

 

У 2006 році була надрукована книга народної поетеси-фольклористки Магдалини Морар «Життя проходить, спогади залишаються ”.(відповідальна за випуск Е. Скіпор). У2010 році у Сторожинецькоій друкарні зпіддруку вийшла книга  присвячена Ірини Тіміш колишньої учениці Купського НВК . Автори: Е . Скіпор, Д. Перепелиця.

 

Ще дві вчительки нашої школи Ольга Захарюк та Дорина Препелиця мають власні поетичні збірки. І звичайно декілька книжок наших талановитих дітей були надруковані за ці роки. (Відповідальна за випуск – Е. Скіпор ). У вчительки Е. Скіпор  26 власних книг та ще 19, де сама вона відповідальна за випуск.

Молодий доктор історичних наук Костянтин Унгурян е автором  3-ох книг з  історіі. У різних газетах та журналах постійно друкуються матеріали про село, культуру, людей, тощо…

У Купському НВК вже багато років діє літературний гурток ,,Лемиіца”. Талановиті діти постійно ( керівник Е. Скіпор ) друкують свої вірші .

Постійно виступають діти і дорослі у національних костюмах на різних святах. Наші люди співають, танцюють, приймають участь у важливих подіях села та району.