Home / Глибоцький район / Поляна гл / Культура Поляна гл

Культура Поляна гл

Сторінку  «Культура  села  Поляна»  підготували:
Завідуюча  Полянським  ДНЗ –  Постевка  О.Д.
Вихователь  –  Фірманюк   В.М.

До встановлення радянської влади, місцем для проведення різних заходів була сільська толока. Тут проводились танці,  сільські збори. У 50- х роках під клубом переробили старе приміщене школи. Тут він залишився до 1974року.А з  1977року  побудували  новий   сучасний   будинок  культури ,який   зберігся  до  наших  часів.  Багото  років  зав. клубом  був  Тарицану  Георгій  Дмитрович.  З 2005року очолив  посаду   Топор  Іван  Іванович  до  2011року.  Керівником   закладу  зараз   Фьодоров  Андрій  К.    І зараз на сцені нашого клубу виступають юні таланти нашого села, які продовжують  традиції своїх батьків і виконують народні танці  і пісні.
Народна самодіяльність на селі завжди відігравала значну роль. Юнаки та дівчата нашого села завжди брали участь у різних фестивалях, конкурсах, агітбригада   .
У приміщенні клубу, вже багато років знаходиться сільська бібліотека. Вона має близька 3000 примірників. Вони написані в основному російською мовою, молдавською мовою и дуже мало примірників румунською і українською мовами. В її приміщенні організовані книжні виставки, присвячені історії рідного села, екологічна виставка. Колись бібліотеку відвідували багато читачів: учні, любителі книжок і в тому числі і пенсіонери. Зараз її двері дуже рідко відчиняються читачами. Багато років завідуючим бібліотекою була Попеску  Олена Г., яка зробила вагомий внесок до того, щоб бібліотека збереглась і функціонувала. Зараз бібліотекарем працює Попеску  Марта  В.                                                        

 

 

Про герб і прапор села Поляна

                 

В селі Поляна живе народна майстриня Попеску Марія Миколаївна, яка має багато ручних робіт, як рушники, національні  костюми, вишиті подушки, виткані коври. Також є старий бджоляр Гуржуй Георгій Дмитрович, у якого можна придбати натуральний мед.
В селі Поляна існує духовно – архітектурний  пам’ятник, церква Св. Миколая, яка була заснована жителями села ще в 1618 р. на дубовій галявині.  Вона було  побудована з дуба, без жодного цвяха.  (фото) , а також дзвіниця (фото). Перші засновники церкви поставили кам’яний хрест на території, який зберігся і до сьогодні 384 роки.
9 травня 2012 р була освячена нова церква єпископом Мі літієм. Храм будувався зусиллями громади села, спонсорів, а вагомий внесок  вклала сі’я Дубінських Іллі та Олени. Для села це найвагоміша подія цього року. Крім цього в селі існують такі релігійні конфесій:
Свідки Єгови, п’ятидесятники, але варто зазначити, що більшість села православні християни.
Література:
1.«Буковина. Загальне краєзнавство» 1888р
2.Етнографія Буковини. Кожолянко