Home / Глибоцький район / Горбівці / Духовність Горбівці

Духовність Горбівці

                                 ДОРОГА ДО ХРАМУ НІКОЛИ НЕ ЗАРОСТЕ ТРАВОЮ

                                                  Історія церкви Святої Парасковії

До того часу доки у нашому селі не було церкви , всі люди ходили у церкву с. Н.Синівці.
Кожної неділі люди одягнені у святкове вбрання йшли на божу службу.
На всі рокові свята люди також ходили у церкву с. Н.Синівці, святили Паску, воду. Всі релігійні обряди також проводили там в с. Н.Синівці.
Щоб побудувати церкву у с. Горбівці у людей не було коштів і можливостей. Але з часом надійшла радісна звістка для жителів с. Горбівці, що парафіяни с. Черепківка дарують церкву , а в своєму вони будуть будувати нову кам’яну церкву.
Церква с. Горбівці розташована в самому центрі села, її купол видно далеко за межі села.
В1847 році була перевезена церква із с. Черепківка в с. Горбівці. Перевозили будівельний матеріал на церкву декілька тижнів гужовим транспортом. Споруджували церкву майстри нашого села.
Місце для будівництва церкви виділив на своєму городі гр. Боднарюк Іван. Дороги до церкви не було і тоді житель с. Горбівці Онуфрій Булига купив за свої кошти землю на дорогу.
Місце для будівництва церкви було освячено. Після закінчення будівництва церква була освячена, цей день став святковим у нашому селі і щороку святкується, як релігійне свято Храм з богослужінням у церкві. У нашому селі церква не була закрита і за часів радянської влади, вона була і є постійно діючою.
Християни села зуміли відстояти свою православну віру, традиції та обряди, які проводилися і проводяться церквою.
За розмірами наша церква не дуже велика: довжина – 15метрів, ширина – 8 метрів, висота стін – 2,5метрів, висота від стіни до купола – 4метри.
Церква збудована з дерева в заруб.
Всередині церква пофарбована масляними фарбами і бронзою. Підлога зацементована, покрита плитами ДСП.
В церкві є старовинні цінні ікони, іконостас, одяг священика, процесія і вся необхідна церковна література яка була перевезена разом із церквою.
Церква кожного року поповнювалася новими іконами, які дарували парафіяни за своє здоров’я.
У 1995 році жителі с. Горбівці добудували церкву довжиною 5метрів.
А в 1997 році була повністю зроблена реставрація нашої церкви.
На свято святої Параскеви (Храму) церкву посвятили, на освячення церкви з’їхались парафіяни із навколишніх сіл на богослужіння, а також приїхали 5 священників із других приходів.