Home / Глибоцький район / Карапчів гл / Спорт Карапчів гл

Спорт Карапчів гл

Виконавцї:   Галак Стела,9 кл.
Дущак Віталіна.,10  кл
Божеску Аліна., 9 кл.
Керівник:   Левчук Аліна Г., педагог-організатор

Спорт має дивовижні властивості. Він об’єднує людей, знайомить їх між собою, спорт зміцнює здоров’я, характер і навіть розумові здібності людей, які ним займаються, розвиває в них такі навички як швидкість, спритність, реакцію, координацію, витривалість, терпіння і силу. Спорт робить людей більш стійкими до негативних факторів зовнішнього середовища. Він часто приносить людям масу позитивних емоцій.
Питання розвитку фізкультурно-спортивної роботи у  селі  Карапчів вирішується фізкультурно-спортивним клубом спільно з місцевими органами самоврядування, Управлінням  освіти райдержадміністрації, фізкультурно-спортивним товариством «Колос» та футбольною федерацією нашого району.
Всього у сфері фізичної культури і спорту працюють  6 фізкультурних працівників, у тому числі: в закладах освіти 4 вчителів фізкультури, 2 тренерів-викладачів з видів спорту.
До фізкультурно-оздоровчих послуг та занять спортом для мешканців села діють 10 спортивних споруд, у тому числі :1 стадіон, 2 футбольних поля, 2 спортивних залів, 3 майданчики з волейболу, 1 – з баскетболу  та  тир.  Працюють  філіали  дитячо-юнацької  спортивної  школи с. Волоки ДСО «Колос», та Глибоцької системи освіти, де діти займаються легкою атлетикою, футболом та волейболом на базі ліцею. На відділенні легкої атлетики навчаються 32 учнів, волейболу – 76, футболу – 32, серед них 40 дітей, що потребують особливої уваги (діти з неповних сімей; діти, що живуть з опікунами; діти, батьки яких працюють за кордоном , а самі вони проживають з бабусями або дідусями).
Спортсмени села Карапчів постійно беруть участь  у спортивних змаганнях різних рівнів. Футбольна команда «Карапчів» успішно виступає у першості району. Футболом, – найпопулярнішим видом спорту у Карапчиві займається більше 70 чоловік різних вікових категорій. Тому для більш ширшого і якіснішого розвитку цього виду спорту, залучена ще більша кількість населення, при активній підтримці сільських підприємців.
Уроки фізичної культури в ліцеї викладають Шородок В. Г., Бойко В. Ф. та Савчук Г. І.
Ліцей має значні спортивні досягнення. В 62 та 63 районній спартакіаді юні спортсмени здобули титул чемпіона в номінаціях “Легка атлетика”, “Легкоатлетичний крос” та “Волейбол” (дівчата, хлопці) і перше місце в загальному обліку.
Колишня учениця,  Пинзарь Валентина,  за високі досягнення у  спорті отримувала стипендію районної Ради та районної державної адміністрації.
Щороку 2-3 випускників вступають та проводжують навчання у педагогічному коледжі, а також  на факультеті фізичної культури ЧНУ
ім. Ю.Федьковича  (Іонець Ю. Г. , Товарницький А. Г., Сучеван В. Т., Бойко В.Ф. , Бойко І.Ф., Товарницький Ю.В. ,  Шапка І.В., Пинзарь В.Г.).
Вчителі ліцею приймають участь у районній спартакіаді працівників освіти, де стали чемпіонами з волейболу та футболу, а також призерами з настільного тенісу, легкої атлетики, шахів та змаганнях спортивних сімей.
Видатними спортсменами нашого села були: Зегря Ілля Степанович, неодноразовий чемпіон районних та обласних змагань з легкої атлетики у штовханні ядра та метанні диска, Опаєц Іван та Слівка Юрій  – призери обласних змагань з метання списа, Товарницький Костянтин та Лупуляк Стела –  чемпіони обласних змагань з бігу на 800-1500 метрів. Футболісти команди «Спіртовик»(1965 рік): Гіжицький Володимир, Боарь Костянтин, Шульга Володимир, Греник Михаіл, браття Мусафронови.
Залишив незгасимий слід Божеску Микола Самойлович.
Начебто все звично : рано-вранці спалахує на обрії  червневий світанок, пізно ввечері догорає стомлений спекою день. Злітає з календаря черговий листок, аж  ось цифра 26 на ньому. І спогад пекучий обпалює серце саме того дня рік тому не стало його – Миколи Самойловича Божеску.
Пожив він загалом недовге життя ( раптова смерть обірвала його на 62–у році ), але полишив по собі добрий і яскравий слід. Микола Самойлович зростав і виховувався у складні повоєнні літа пізнавши нелегку селянську працю вже з дитячих років у рідному Карапчіві. Вже тоді відчув потяг до фізкультури і спорту, що згодом стало змістом його подальшого життя. Микола Самойлович сам спортсмен, а відтак – вчитель і тренер в Карапчіві, керівник райвідділу фізкультури і спорту робив все можливе і неможливе, щоб ця галузь у районі розвивалась, множились її здобутки. Допоки ми є – він серед нас.


1973 рік. Чемпіони районна серед школярів по волейболу зі своїми вчителями Божеску Ніколай С. та Салагор Георгій В.

 


                                  Зустріч румунської  делегації спортсменів

 

                     Відкриття районної спартакіади сільської молоді

                               (в перших рядах спортсмени Карапчіва)