Home / Глибоцький район / Молодія / Духовність Молодія

Духовність Молодія

Керівники  проекту
Вчитель  біології
Куцак  Олена Аурелівна
Керівник   гуртка  «Юні  туристи»:
Гречак  Олена  Миколаїв

Анкета  експедиційного  загону

Мандрик  Василь  Степанович
Гречак  Степан  Васильович
Топольницька  Діана  Іванівна
Бойчук  Михайло  Валерійович
Григоряк  Ілля  Костянтинович
Згардуц  Олександр  Вікторович
Каланча  Крістіна  Романівна

Місцеві жителі православні християни з великою повагою ставились і ставляться до церкви. До 1907 року у селі знаходилася деревяна церква, за невідомих причин вона згоріла. Тому постало питання будівництва нової церкви на високому пагорбі /Додаток 11/. Будівництво її закінчилося у 1907 році. 27 вересня церкву освятили Хресто – Воздвиженською церквою села Молодія.
Історія побудови храму цікава тим, що будівля відноситься до  неовізантійського і румунського стилів /Додаток 9/. А також тим, що у селі Мамаївці Кіцманського району знаходиться точна копія нашої церкви.
Громада села з великою повагою відноситься до цієї святині. Настоятелем церкви з 1989 року є отець Василь Масепюк. З початку нинішнього століття настоятелями церкви були Іоан Борча та його брат Володимир Борча , який служив у церкві села Чагор.
Цікавий випадок з історії церковного хору розповідають місцеві жителі. Церковний чоловічий хор славився своїм співом на всю округу. У 1936 році їх запросили до Бухаресту на конкурс церковного співу. Та журі на початку не оцінило їх співу, аргументувавши це тим, що вони не є аматорами а професіоналами. Тоді з рядів хористів вийшов поважний селянин закотив рукави та спитав, чи такі руки має професіонал – співак. Після цього випадку селяни повернулися додому з грамотою та І місцем на конкурсі. Адже місцеві люди найспівучіші.