Home / Глибоцький район / Опришени / Духовність Опришени

Духовність Опришени

Автори матеріалу:

Попович Марія – Аліна Василівна – учениця 8 – А класу
Боднарюк Микола Іванович – вчитель історії Опришенської ЗОШ

 

В селі Опоришени проживають представники трьох релігійних конфесій, православні, п’ятидесятники та свідки Ієгови. Ще на початку 20 – років в селі проживали сім’ї романо – католиків та греко – католиків. Найдавнішою релігійною громадою являються представники православної віри, які ще з середньовічного часу як відомо за письмовими джерелами збудували та неодноразово розбудовували церкву «Різдва Пресвятої Богородиці».
Церква Різдва Пресвятої Богородиці, вперше у документах згадується у 1490 році. Церква була без купольна з дзвіницею перед входом, дерев’яна. За час існування зазнала декілька капітальних реставрації. 1909 році розпочалось будівництво нової цегляної церкви під керівництвом священика Василя Прилепчану. До 1914 року церква була піднята і перекрита. І за воєнних дій на території села будівництво було припинено. Роботи розпочались аж у 1924 році і були завершені 1927 році, і освячена 8 вересня. Стара дерев’яна церква з села була перевезена в село Слобідка. Нова церква за час існування зазнала двох капітальних ремонтів. В церкві правили службу багато священиків але про них відомо тільки розпочинаючи з 18 століття. Майже всі священики були приїжджими. Саме найбільш з священиків служив в Опришенській церкві священик Веселій Павлюк, з 1962 по 2009 роки.
Релігійна громада «П’ятидесятників» в селі бере початок у міжвоєнний час. Незважаючи на владні утиски в радянській час громада спромоглась розвинутись і зміцнитись в селі. До початку 80 – х років п’ятидесятники збиралися таємно і не мали власного дому молитви. У 90 – х роках отримали змогу і побудували власний дім молитви. У 2007 році збудували новий дім молитви з сучасними умовами. Церква п’ятидесятників на даний час в селі Опришени нараховує більше 400 осіб.
Громада свідків Ієгови в селі Опришени на даний час нараховує три сім’ї. власного молитовного будинку не мають.