Home / Глибоцький район / Молодія / Традиції Молодія

Традиції Молодія

Керівник: Куцак О.А..

Виконавець:  Молоч Марина Георгіївна, учениця 8 класу

 

Свято Маланки у селі Молодія

 

Маланка— справжнiй народний карнавал.  Увечерi, перед Старим Новим роком у селі Молодія молодi хлопцi перебираються в найдивовижнiшi костюми: Чортiв, Воякiв, Мiлiцiонерiв, Дiвки, Парубка, Дiда, Баби, Смертi, Коваля. Є там Гуцули, Турки, Жиди, Цигани та iншi мешканцi планети Земля, котрi влаштовують такий гармидер, що поряднiй людинi страшно на вулицю вийти. Проте не все так страшно, як може здатися на перший погляд. Уся ця компанiя з музиками на хвостi тиняється вiд хати до хати, де розiгрує комедiї перед господарями, не завдаючи нiкому жодної шкоди. Не без того, звичайно, щоб дiвку господареву полiзли цiлувати чи посуд перевертати. Але це все жартома.

Особливо радiсного забарвлення вiн набуває на так званих конкурсних оглядах Маланок, що проводяться спочатку в районах, а потiм в обласному центрi — Чернiвцях. Це дiйство варте того, щоб бути побаченим. Сотнi, а то й тисячi перевдягнутих чортiв, циган та iнших персонажiв виходять iз-пiд будь-якого контролю i влаштовують справжню забаву. Тодi навiть мiлiцiя не ризикує втручатись, аби не бути втягнутою в iгрище, де її неодмінно виставлять на посміх.

15 січня цього року відбувся Другий Фестиваль Маланок в Чернівцях. Хлопці з села Молодія підготували сюрприз для  дітей, які завітали на свято,  підготувавши костюми з мультиплікаційного  фільму «Мадагаскар».

У  номінації «За пошук нових жартівливих образів» – Гурт «Мадагаскар» села Молодія  отримали по 500 грн.

 

 

 

Виконавець: Громик Марина Олександрівна
Учениця 9-Б класу Молодійської ЗОШ І-ІІІ ст.
Гурток «Юний дослідник»

Керівник гуртка: Глевко Вікторія Миколаївна, вчитель історії

 

Село Молодія розміщене у північній частині Глибоцького району на віддалі 34 км. від районного центру Глибока та за 8 км. від Чернівців. Це єдиний компактний масив довжиною з півночі на південь 5,5 км з заходу на схід 3,75 км. У селі Молодія проживає 3851 особи (1.01.2012) Площа села становить 24,7 кв. км. /Додаток 1/. У межах населеного пункту виокремлюються 1122 дворів.
Про походження назви села « Молодія » існує дві легенди. Перша розповідає, що назва села походить від слова « молоді ». Ніби двоє молодих людей втекли від турецького гніту і поселилися на угіддях, які належали селу Козмінул. Поступово навколо них виріс населений пункт з назвою села Молодія.
Друга легенда, яка переходить з покоління в покоління, гласить, що назва села походить від слова « мелодія », так як мешканці села дуже любили пісні і продовжують любити.