Home / Глибоцький район / Багринівка / Видатні особистості Багринівка

Видатні особистості Багринівка

Виконавці: учні Багринівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Керівник: Володимир Акатріні

  Корня Ілля Георгійович. Народився 17 червня 1960 року в с. Багринівка Глибоцького  району.До служби в армії закінчив Багринівську десятирічку. Займався багатьма видами спорту, мав спортивні розряди. У Збройні Сили був призваний 3.07.1979 року Глибоцьким

РВК. Після закінчення Алма-Атинського навчального підрозділу з лютого 1980 року служив у в/ч польова пошта 93992, що  дислокувалась у м. Джелалабад. Рядовий Ілля Корня часто брав участь у бойових операціях. Був справжнім десантником — мужнім,  хоробрим, професійним.

30 грудня 1980 року його десантно-штурмова бригада проводила бойову операцію в провінції Лагман. У цьому бою Ілля отримав важке поранення і помер у госпіталі.
За мужність та відвагу нагороджений орденом Червоної   Зірки (посмертно). Похований в с. Багринівка.

Ісопеску Михай (1837-1907)

Школа з одним класом у селі Багринівка була побудована у 1883 та відкрита 20 вересня 1884.

У 1880 році перенесли та перебудували у центрі села церкву , де поруч знаходиться кладовище. У 1883 році освятили у Свято-Троїцьку.

Ворником села  ( головою ) в той час був Ісопеску Михай по прізвищу Морозак

 

 

Латій Євген Олександрович – сценарист , закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії. Автор сценаріїв понад 60 документальних, науково-популярних та ігрових фільмів. Отримав Гран-прі і Велику золоту медаль за кращий сценарій на міжнародному кінофестивалі в Белграді. Автор ряду статей, книг і художніх перекладів з французької та румунської, опублікованих в Росії і за кордоном, у тому числі першого перекладу на російську мову роману А. Дюма «Цезар». Автор сценарію фільму «Охота на Беркута».
Указ Президента Российской Федерации от 22 января 2010 года N 92 “О награждении государственными наградами Российской Федерации”
Опубликовано 23 января 2010 г. на сайте “Российской Газеты“
«За заслуги в развитии отечественной культуры и искусства, многолетнюю плодотворную деятельность наградить: ОРДЕНОМ ДРУЖБЫ ЛАТИЯ Евгения Александровича – кинодраматурга, члена общественной организации “Союз кинематографистов Российской Федерации”, город Москва

 

Михай ПАТРАШ, професор, доктор економічних наук, лауреат премії АНМ (Молдова), лауреат Державної премії Республіки Молдова.

Представник МСЕ (Міжнародний Союз економістів) в Молдавії, заступник Голови Асоціації економістів Молдови, завідувач кафедрою “Банки і Фінанси” Міжнародного Незалежного Університету Молдови, академік Міжнародної Академії менеджменту.

 

Михай Препеліца – поет, прозаїк. Він народився 19 жовтня 1947 року поет, драматург, романіст, есеїст і літературний критик. Закінчив філологічний факультет Державного університету в Кишиневі в 1970 році. Дебют як поет в 1969 році. У 2003 році став членом керівного комітету Європейського руху, голова комісії по країнах Східної Європи і член редакційної колегії газети «Lа Pensee européenne.»

Є членом Спілки письменників Румунії з 1994 року, 

член Міжнародної  конфедерація театральних Союзу в 1991 році, член Міжнародного співтовариства письменників СРСР в 1991 році,
член Спілки письменників Молдови в 1984 році,
член Спілки письменників у Москві в 1988 році.