Home / Глибоцький район / Поляна гл / Історія Поляна гл

Історія Поляна гл

Над  сторінкою   працювала:
завідуюча  Полянського ДНЗ –
Постевка  Оліна  Дмитрівна                                                              

 

                                                                  Історія села Поляни

Село Поляна було створено у 1618 році. За даними з книги «Буковина. Загальне краєзнавство (1899 р)» написано, що Поєни, від німецької Pojtni, румунської  Poiniй, від слова роіаnа = лісова галявина. Поєни розташовані біля витоків струмка Молниця і пов’язані із Долішніми Станівцями і Горішніми Сирівцями поганою польовою дорогою. Населення у 1890 р. було 500 душ, румуни. Вони займалися тваринництвом і землеробством. Перші засновники села  почали будувати будинки з дерева та глини, також церкву з дерева.

 

Вся робота була здійснена без жодного цвяха. Люди були трудолюбивими, доброзичливими, дружніми. Багато культурних споруд не було, один будинок культури розташований в сільській хаті, і одна корчма.

Важлива історична подія, що була – це битва з австро – угорською імперією і румунською армією. Провідним вояком був житель с. Поляна Падурару Ілля, який був нагороджений грамотою, яка зберігається й нині у церкві св.Миколая.
За ці роки с.Поляна стрімко розвинулось. Побудувалось сучасні будинки, діє бібліотека, будинок культури, ДНЗ,приватні магазини, АЗС,  ФАП, побудована сучасна церква.

Відстань від села до райцентру 28 км. Відноситься село Поляна до Турятської сільради. Площа 104,4 тис.  м кв Чисельність населення станом на 1.01.2007 р.  486 чоловік, всі румуни. Сільськогосподарські угіддя складають 256 га. В тому числі рілля 179 га.

Література:
1.«Буковина. Загальне краєзнавство» 1888р
2.Етнографія Буковини. Кожолянко