Home / Глибоцький район / Петричанка / Спорт Петричанка

Спорт Петричанка

Виконавці пошуково-творчої роботи:   

інструктор з фізичної культури Щербань Іван Миколайович

вихователь Кузик Ірина Іванівна

                           Молодь обирає спорт

Проблема збереження і зміцнення здоров`я населення й особливо молоді залишається однією з найбільш актуальних для держави. З усією гостротою перед державою постає проблема боротьби за збереження здоров`я нації.  У Національній доктрині розвитку освіти пріоритетним напрямком державної політики в галузі освіти є

пропаганда здорового способу життя. Провідною ідеєю цієї роботи є пошук таких форм організації зайнятості молоді, що сприятимуть пропаганді та формуванню потреби в здоровому способі життя.
Молодь села Петричанки та керівництво району виявили ініціативу  та доклали чимало зусиль для будівництва сільського стадіону.
У вересні 2010 року на урочистості з нагоди відкриття сільського стадіону зібрались численні жителі села, їх гості з Глибоки та інших сіл району.  До присутніх із вітальними словами звернулись голови райдержадміністрації та районної ради Микола Загарюк і Григорій Ванзуряк. Шанованою гостею свята була Єлизавета Пушко-Цибуляк, уродженка Петричанки, колишній високопосадовець Чернівецької облдержадміністрації. За її сприянням у селі споруджено ряд соціальних об’єктів, в тому числі і футбольне поле. Неабияку роль у будівництві даного об’єкта відіграв голова Сучевенської сільської ради  Аурел Баш.
За традицією, кращим спортсменам села і району, а також ветеранам спорту того святкового дня було вручено нагороди і подарунки від райдержадміністрації та районної ради. Символічний подарунок – волейбольний м’яч, вручила сільським спортсменам і Єлизавета Пушко-Цибуляк. Варто зазначити, що на облаштування нового футбольного поля витрачено 32 тис. грн. цільової субвенції з районного бюджету, виконано громадських робіт на суму 35 тис. грн. за рахунок районного центру зайнятості. Тепер на цьому полі проводить матчі чемпіонату району з футболу місцева команда «Мегаполіс».
Футбольна команда”Мегаполіс” заснована  2010 року. Звісно, само по собі нічого не створювалось, а подав ідею, й відтак, що найголовніше,  втілив її місцевий молодий підприємець Роман Козачук. Саме завдяки його ініціативі, енергійності й організаторським здібностям об’єднано чимало  матеріальних, фінансових та людських ресурсів для впорядкування поля, створення команди.
— Я щиро вдячний, — каже Роман, — що мене підтримали, допомогли не лише однолітки, а й дехто із старших односельчан. Зокрема, добре слово адресував би братам Василю та Віталію Пензарям, Ігорю Панциру, Миколі Королюку, а також Миколі Нємцову. Практично з минулої осені до початку нинішньої весни нам разом вдалося на місці сільської толоки обладнати поле, поставити ворота, лавиці для вболівальників.
Старт команди у чемпіонаті району виявився дещо невдалим, але то й не дивно, бо бракує зіграності, досвіду молодим футболістам.  Але вже у наступному сезоні команда міцно закріпила місце в середині турнірної таблиці. Гравців «Мегаполісу» не полишає надія бути в лідерах серед футбольних команд району.
І ще одне. Футбольну команду Петричанки назвали не без гумору і доволі претензійно — „Мегаполіс”.