Home / Глибоцький район / Грушівка / Духовність Грушівка

Духовність Грушівка

Виконавець: Ропкол М.Д.
Керівник: Галушка Ж.І.

Однією з найважливіших споруд у кожному селі є церква. Нашим селянам пощастило , бо  у березні 1993 року, було освячене місце де мали збудувати церкву. Почали цю справу священик Горда Іван та Павленко Василь . Церковна споруда стала справою всього села, не тільки Грушівки ,але й Волоки. Було багато спонсорів і з інших місць , навіть з Румунії. Головним майстром та натхненником споруди став М.Божеску,  який ще раз довів всім свою майстерність. Будівництво тривало більше десяти років. За весь цей час мешканці Грушівки і Волоки брали активну участь та допомагали чим могли. Спільними зусиллями перед  нашими очима предстала прекрасна споруда  ,  яку вважають однією з найгарніших на Буковині.
Майже з самого початку будівництва очолював релігійну громаду та підтримував духовно наш священик Токар Дмитро. Ми всі дуже раді, що маємо гарну церкву де ми можемо молитись, вінчати, хрестити та відспівувати своїх родичів. Наша церква дійсно стала духовним центром села. У різні часи її відвідували багато почесних гостей серед яких , президенти  Румунії Е.Константінеску та Т. Басеску.
Кожного року 12 липня наша церква святкує храмове свято своїх покровителів святих Петра і Павла. Це одне з найголовніших свят нашого села.
Гордістю нашої релігійної громади є церковний хор, який у 2011 році отримав звання народного. До складу хору входять лише чоловіки ,більшість з яких молоді. Вони беруть активну участь у різноманітних фестивалях та конкурсах , як в Україні так і за її межами. Керує хором молода та енергійна людина – Садовей Г.
Наша церква була й буде центром духовного життя та відродження національних традицій.