Home / Глибоцький район / Грушівка / Історія Грушівка

Історія Грушівка

Село підпорядковане Волоківській сільській раді.
Першою згадкою про цей давній молдавський осередок є Грушівське Городище ІХ ст. Це підтверджено Д. Кантеміром у « Descrierea Moldovei » .
До 29 вересня 1739 року шляхи Цецино – Городище , Міхучень , Трестіана до Глибоки були межею між панським Косміном та Великим Кучуром .
У 1354 – 1359 й 1497 роках відбувалося молдавсько – польське протистояння, яке охопило і цю територію . З нагоди відзначення чотирьохсотрічної перемоги Штефана чел Маре у цьому протистоянні, Е Фішер, майбутній керівник буковинської жандармерії, написав про це протистояння, укладання договору про мир між двома державами. Завдяки цій роботі, яка була видана в 1902 році в Чернівцях, можна дізнатись про шляхи відступу польського війська короля Альберта. Вони йшли Старим Шляхом (Татарським Шляхом), від Вадул-Сірету до Глибокої ( де військо польського короля Альберта, заночувало у Воловій, східній частині Глибокої ). Звідти вранці 26 жовтня 1497року спустились до Трестіани (Димка), Міхучень (Михайлівка) й Городиште – нині Грушівка.
Відстань від Сучави до Грушівського Городища була пройдена польським військом за 4 дні. Вони розташувалися на ніч біля річки Дерелуй, в підтвердженні цього факту у радянські часи в цій місцевості було знайдено 5 старовинних мечів.
Після битви, яка відбулася у «Codrii Cosminului», Штефан чел Маре збудував дерев’яну церкву, пам’ять якій зберігається донині, у вигляді трьох хрестів і старовинного колодязя, а у Сучаві була збудована церква Святого Дмитрія.
Назва села походить від назви річки Грушовець з кольорової карти Буковини 1790 року, складеної Хора Ван Отзеловичем.
Донині збереглися мікротопонімічні назви: «Plaiul lui Vodă», «Valea Perilor», «La Peri», «Perişor». Тут наші предки на місці густих лісів збудували собі хати. Ці поселення називалися «La Bordeie», «Peste Borodaci».
У серпні 1814 року Міхалаш Садовей відкрив у Дубраві, яку згодом стали називати «Червоною», пам’ятку де згадувалась про Грушівське Городище .І до нині місцеве населення знаходить старовинні пам’ятки ( старі монети та зброю ).
У Грушівці учбовий процес розпочався в 1923 році, школа була побудована між 1932-1934 роками.
Між 1993 -2004 років була побудована церква Святих Апостолів Петра і Павла .