Керівник Ісопеску Діана, заступник директора з ВР
Виконавці Ісопеску В, Степанська Г.
Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі працює шкільна медична сестра (0,25 ст.), яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі центральної районної лікарні діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі Глибоцької ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школи.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування 100 учнів 2-11 класів відбувається згідно графіку на 3-4 перервах у їдальні школи.
Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров’я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями ЦРЛ, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.
Цікаво і змістовно відбулося оздоровлення молодших школярів у пришкільному таборі «Незабудка». Цього року вихованцями табору будуть 88 учні школи. Під час оздоровлення у таборі проведено цікаві масові заходи: екскурсія, лялькова вистава, екскурсії у музей, конкурси, розваги.
Ранкова гімнастика до занять у школі
На виконання наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА від 01.04.2011 року №165 „Про кадрове забезпечення викладання фізичної культури та покращення фізкультурно – оздоровчої роботи в навчальних закладах області”, у школі відновлено проведення гімнастики до занять у якій беруть участь 180 учнів.
Ранкова гімнастика проводиться на відкритому повітрі, а в несприятливі погодні умови у фойє навчальних закладів, класах, коридорах. До складу комплексу вправ входить від 8 до 10 загально-розвиваючих вправ. Заняття проводяться з урахуванням індивідуальних фізичних можливостей кожного учня. Проводять ранкову гімнастику вчителі фізичного виховання, фізорги класів.
Завдяки систематичним заняттям ранковою гімнастикою покращується кровообіг, зміцнюється нервова, дихальна, серцево – судинна системи, покращується діяльність органів травлення, нормалізується обмін речовин, що в свою чергу покращує розумову активність учнів.
Вимогою часу є різносторонній гармонійний розвиток особистості, оскільки фізична і духовна складова людини є тісно повяз’аними і нероздільними.
“Це чудовий проект, який, сподіваємося, дасть змогу розв’язати серйозні проблеми зі здоров’ям школярів та відродить давню традицію”, — вважає директор школи М.Акатріні.