Є в житті людини багато доріг: широкий битий шлях, невеличка сільська дорога, безліч стежок. Декотрими стежками так і не доводиться ходити ніколи, але є дві стежки, які не заростають травою. Це дорога до Храму науки – школи та дорога до Храму істини – церкві.
Церква у кожному селі – це місце, де збирається вся громада. І незалежно від соціального стану чи віку, тут всі однакові – міцні у вірі і щирі в молитвах.
Парафіяльна церква села Поєнь була побудована в 1760р. за кошти парафіян.
Будівля старої церкви.
Землю для будівництва церкві видав тутешній боярин Балінський, родом з Польщі. Храм був збудований на найвищому пагорбі села. Це дерев’яна будівля, хатнього типу.
Вигляд церкви з боку.
Дзвіниця була відділена від основної частини стінкою та дерев’яними дверима. Іконостас храму дерев’яний, оздоблений різьбою та позолотою, складається з 3 рядів образів.
Царські ворота складаються з 2 частин, вирізьблених у формі переплетених гілок, вкритих позолотою, вгорі ворота увічнені дерев’яним хрестом.
Церква була відкрита завжди, навіть в радянський період. В 1982р. був зроблений капітальний ремонт старої церкви. Була перекрита бляхою, стіни обшиті дошками, всередині були обновлені образи та інтер’єр. Керував всім цим церковний касир Фортуна Василь С.
Взимку 1991-1992рр. голова сільської ради Ротар Іван Фокович, за підтримкою групи односельчан, в складі: Ротар К.П., Пую Г.Е., Гребенар В.Г., Булай О.А. , Булай І. А. прийняли рішення побудувати нову церкву. Землю для нової церкви видав зі своєї приватної власності Булай О.А..
В 1992році були налагоджені дружні стосунки між нашими односельцями і Федерацією ПЕТРОМ вільних і незалежних профспілок неполітичних асоціацій та ліг з м. Плоєшть (Румунія) в особі голови профспілок Пітея Євгена ( родом з м. Герци).
Вже 4 листопада 1992 р. було освячено місце для будівництва нової церкви за участю митрополита Буковини Онуфрія.
Фасад нової церкви.
Церква будується за проектом місцевого будівельника Ротаря Олексія Дем’яновича. За допомогою румунських друзів в серпні 1993р. закуповується дзвін, а згодом і іконостас.
На протязі 1997- 1998рр. групою художників – майстрів під керівництвом Дмитра Маковія з румунського міста Бакеу була оздоблена нова церква.
Ікони зображені на скелі нової церкви.
В серпні 1998 року закінчуються всі будівельні роботи. 30 серпня 199 8року митрополит Буковини і Чернівців Онуфрій разом з групою священиків та багатьма гостями з Румунії освячує нову церкву св. Дмитра.
Нова церква побудована в романському стилі, з 3 куполами, оздоблена мальованими образами в візантійському стилі. Іконостас є ручною роботою, зроблений з дуба на меблевій фабриці у м. Радауцах ( Румунія).
Ми дуже пишаємося цією церквою, яка є унікальна в своїм роді.
У 2009 році у дворі нової церкви було збудовано каплицю на коштів парафіян, яка була освічена 05.05.2009 року Митрополитом Мілетіем.
Каплиця побудована у дворі церкви.
Розділ”Духовність” підготували учні 7 класу під кіривництвом вчителя Митран Олени Миколаївни.
1.Бордейчук Віолетта Іванівна 7Фортуна Інна Стелянівна
2.Габор Дан Віорелович 8.Мартинюк Олександра Віталіївна
3.Епуре Іван Іванович 9.Плантус Мірабела Петрівна
4.Кацел Іван Васильович 10.Ротар Юлія Дмитрівна
5.Козачук Дмитро Васильович 11.Ротар Корінна Аурелівна
6.Герман Владислава Іллівна