Home / Герцаївський район / Буківка / Освіта Буківка

Освіта Буківка

Перша школа в нашому селі відкрилась в будинку господаря Пую Пантелія Ілліча в кінці XIX ст.. Вона мала лише одну класну кімнату. До школи ходили мало дітей, а вчителем був церковний дяк.

В період з 1902 – 1905 рр., в центрі села, будується перше приміщення з декількома класними кімнатами для сільської школи.  Учнів було мало, класи були комбіновані. На той час єдиним вчителем був Дрон.

Будівля першої школи.

Після першої світової  війни та завершення австрійського панування, звільнилась будівля казарми, в якому перейшла школа.
Будівля старої школи була парафіяльним домом, клубом, школою молодших класів.

Будівля в яку перейшла школа у 1918році.

У румунській період школа мала 7 класів. Випускні іспити здавалися в сусідньому селі Тереблечя. Директором школи на той час був Дрон, а вчителями: Цуркан Теофіл,  Цуркан Олена, Постєвка Марія.
З приходом радянської влади школа перейшла на чотирирічний  термін навчання. Директором був колишній військовий капітан Радулич  Михайло. Вчителями працювали: Радулич Б., Ротар К.П., Цинтар М.П., Булай А.С.
Незабаром відбулися  великі зміни в освіті країни, і втому числі і в нашому селі. Збільшується число класів, учнів, в 60- х роках будується навий корпус школи, під час директорування Кугута Михайла Георгійовича
З ініціативи вчителя біології Ротаря Костянтина Пантелейовича були побудовані: шкільна теплиця, географічний майданчик , спортивний майданчик, чудовий сад, експериментальний куточок, посаджено багато дерев.
Директорами школи були : Боднар Г., Ротар К. П., Ротар І.Ф., Фортуна І.М., Дудуц В.П., Попеску Г.А.

Попеску Геогрій Аурелович – директор школи з 1983 року по сьогоднішній день.

У травні 2002р. починається будівництво нової школи.

Проект школи належить румунській стороні. Роботу виконував Сторожинецький сільськогосподарський кооператив „Колос” в особі директора Березовського Г.В. А  1 вересня 2005 року   зусиллями будівельників, сільської громади, вчителів, учнів нашої школи відкрила двері нова школа. Це триповерхова будівля з 10-ма класними кімнатами, двома лабораторіями і комп’ютерним класом, в який навчаються 100 учнів та працюють 24 вчителя.

Розділ “Освіта села ” підготували учні 8 класу під кіривніцтвом вчителя  Булай Валентина Георгіївна

1.Пронюк Олександр Георгійович                     7.Пую Корнелій Васильович

2.Гребенар Маргарита Георгіївна                      8. Ротар Василь Дмитрович

3.Цинтар Денис Іванович                                    9. Фортуна Марія – Олена Віорелівн

4.Апетрі Юліан Георгійович                               10.Яковішин Марія Іванівна

5.Булай Георгій Самойлович                             11. Ротар Юлія Михайлівна