Home / Герцаївський район / Маморниця – Вама / Освіта Маморниця – Вама

Освіта Маморниця – Вама

Будинок школи с. Маморниця побудований у 1904 році. Спочатку тут була митниця – кордон між Австрійською імперією та Румунією.

У 1918 році відкрилося училище, де діти з Буковини навчалися ремеслу. Паралельно з училищем працювала 7-річна школа. Перші вчителі була родина Штефанеску. Після війни 1941 – 1945 року – тут працювала початкова школа – вчителька Ганна Мурару.

А у 1948 році школа переміщена у дім господаря Петраке Катана. Вчителі – Марія Пронович, Русу Валентина, Фрунзе Марія. Із різних джерел дізнались, що в с. Цурень перша школа була в маленькому будинку. Відкрилась школа на початок XX ст.

Теперішній будинок школи побудували у 1931 році. Перші вчителі – Фогли, Дашкевич, Москалюк. Після війни вчителями були – Іванюк, Тодерян, Атодиресі. До 1968 р. була початкова школа. Після неї учні навчалися у селі Горбово та селі Луковиця. З 1968 р. починається історія нашої сучасної школи.

Гордістю нашої школи є те, що саме в цьому будинку побачив світ видатний румунський поет Григорій Сіон, який з такою любов’ю оспівує рідну мову. В нашій школі у 2002 р. був урочисто відкритий барельєф румунському пісьменнику.