Home / Герцаївський район / Маморниця – Вама / Культура Маморниця – Вама

Культура Маморниця – Вама

Культура нашого села – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов’язане з діяльністю людей. Кожен час ставив перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку наші предки робили все для збереження існуючих традицій і надбань, а також, привносили щось нове, свіже, неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль культури села Цурень.

До дослідження фольклору, вивчення народної творчості залучений наш пошуковий загін, який досліджував матеріали розвитку народної творчості села Цурень, що дозволяє створити систему збереження цінностей культури.

Пошуковий загін досліджував звичаї, традиції та обряди культури та побуту села, було зроблено записи, які сприятимуть відродженню культури села.

В селі Радгоспівка (Маморниця) встановлено пам’ятник Георгія Сіона – румунському письменнику, філологу та мистецтвознавству, співаку румунської мови, який народився на території села 25 травня 1822 року. Автором пам’ятника є скульптор Д. Горошковський (2002 р.). Щороку учні школи вшановують його пам’ять.

Наш край багатий релігійними історичними пам’ятками, які зберегли нам скарби релігійного мистецтва.

Одним із таких скарбів являється Архангельська церква с. Цурень – пам’ятник архітектури XVIIIст.

Тільки той, хто відвідав цю церкву, хто ознайомився з її інтер’єром, розуміє красу культури і мистецтва минулого.

Архангельська церква побудована в 1796 році в центрі села. На її місці колись стояла невелика дерев’яна церква. Побудова Кам’янного храму відбувалась на кошти жителів села, і великий вклад в будівництво храму внесли В. Ощепко і В. Влайко.

Заклад культури сприяє розвитку народної творчості, дозвілля, навчанню та інформаційному забезпеченню населення.

У будинку культури проводиться активна робота гуртків та спортивних секцій. Найпопулярнішою формою їх діяльності є проведення урочистих заходів та концертних програм до державних свят, видатних історичних подій, свят за історичним, літературним та народним календарем. Одним із пріоритетних напрямків їхньої діяльності є підтримка культури села конкурсів та фестивалів присвячені дню захисту дітей, різдвяним святам, “Великодні дзвони ”, Масляна, “Зоряний шлях», естафета праці та культури “Від села до села”.

У будинку культури села Цурень проводяться цікаві масові заходи для дітей, молоді, людей старшого віку. Працюють драматичний, хоровий та хореографічний колективи. Популярність завоював дитячий хореографічний колектив, яким керує Кабанов І.В.. Є тут і Молодіжний драматичний театр, яким керує Оліник С.М.

Також вдалося зберегти сільську бібліотеку. У бібліотеці створено Клуб любителів книги. Місцеві жителі самі купують нові книги або приносять з дому до бібліотеки. В бібліотеках також постійно проводяться різноманітні тематичні літературно-художні та музичні заходи, поетичні вечори, презентації нових видань.