Home / Герцаївський район / Годинівка / Освіта Годинівка

Освіта Годинівка

У селі Годинівка з’явилась школа в 1896 р. Школа була розташована в домі поміщика (сьогодні це спортивний майдан села), це була початкова школа і учні вивчали такі предмети: читання, арифметика, граматика, релігія.
У 1930-1931 р школа змінила своє місце розташування. В центрі села була побудована школа за допомогою селян (недалеко від церкви). В цій школі було 5 кімнат, класні меблі були зроблені руками батьків, у 1930 році директором школи був Балінеану Михайло. Предмети читалися 4 вчителями, релігію викладав священик села – Буцинку.
У 1939 в с. Годинівка на Герцаївщини існувала початкова школа, яка знаходилась в центрі села навпроти церкви. Директором був Когут М. Початкова школа в селі існувала до 1950 р.
З 1950 по 1961 в селі діє 7-річна школа. В цей час в школі навчалися 60 дітей. Бажаючи отримати середню освіту продовжували навчання в Роші (Чернівці).
З 1961 Годинівська школа стала неповною 8-річною школою, директором був Лупенко І.С. Педколектив був сформований вчителями з різних місцевостях, тому що місцева інтелігенція не була сформована (Бундук Р.Д., Голц І.Р., Голц Е.М., Бабикіна М.А., Шаптебой Р.Д., Кіріак Г.Х.,
Калмуцька Е.І.).
Протягом 60-х років в школі навчалися 120 – 130 дітей.
У 1971 р. був побудований новий корпус школи (нині відділення зв’язку села) . Учні Годинівської школи ,які хотіли отримати середню освіту продовжували навчання в Горбівській школі. У цих роках школою керували Михайлюк Д.Г., Діакону Р.Д., Гочу К.В.
В середині 70-х років директор школи Гочу К.В. звертається в різні інстанції по підтримку, щодо будування середньої школи в селі, його підтримував директор колгоспу «Дружба» Попа Г.І. У 1976р. був даний дозвіл на будову нової школи. Фінансування нового проекту починається з 1977р.
01.09.1978 р. відкрилася нова школа для сільських дітей і дітей з сусідніх сіл.


У 1979 р. школа отримала статус середньої.
З 1998р. по 2002 р. директором школи був Гочу К.К.
20 вересня 2000 р. школа проводить обласний семінар на тему: «Проблема виховання дітей на базі християнської етики і моралі».
З 2002 року директором школи стає Ботлунг Л.І.
Згідно розпорядження № 292 від 05.09.02 р. районної адміністрації та наказу відділу освіти № 63 від 05.09.02р. , рішення виконавчого комітету та сесії сільської ради, Годинівська школа була реорганізована в Годинівський навчально-виховний комплекс, в складі якого: дошкільний навчальний заклад, філія спортивної школи та середня школа І-ІІІ ступенів.
 Сьогодні Годинівський НВК – це 11-річна середня школа, педколектив якої складається з 34 вчителів та вихователів з досвідом роботи. В школі є 22 кабінети для проведення навчальних занять. Маємо бібліотеку, комп’ютерний клас, спортивний майдан, їдальню, зелений сквер.
З 2010 р. на базі Годинівського НВК працює освітній округ у складі якого входять такі установи: Годинівський НВК, Великобудський НВК, Байраківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Луковецька ЗОШ І-ІІ ступенів.
Останні роки Годинівський НВК працює над проблемою «Виховання дітей на базі християнської етики і моралі» та «Школа сприянню здоров’я».

 

Над розділом “Освіта” працювали: Фокшек Вікторія Павлівна,Пинтилей Станіслав Маріанович, Малуш Евеліна Серіївна, Гочу Анастасія Іллівна, Подец Мірабела Петрівна, Адокі Рената Віталівна, Кловас Іван Іонасович

Керівник: Базатін Валентина Петрівна – вчитель математики