Home / Герцаївський район / Маморниця – Вама

Маморниця – Вама

Цуркан Василь Георгійович – голова Острицької сільської ради

Село Маморниця – Вама входить до складу Острицької ОТГ. Межі Острицької ОТГ: с. Остриця, с. Горбова, с.Годинівка, с.Луковиця, с. Маморниця – Вама, с.Маморниця.   

Територія Цуренської сільської ради розташована в мальовничому краї на правому березі річки Прут, там де в давнину спів півня було чути в трьох країнах Румунії, Австрії та Росії.

Відтоді пройшло багато часу але й сьогодні тут мирно і дружньо живуть люди різних національностей в селі Цурень – молдовани, в селі Радгоспівка – румуни і в селі Маморниця – українці як кажуть у нас «дружба народів».

Люди які незважаючи на те що розмовляють різними мовами та мають різну культуру та коріння на протязі багатьох століть роблять все можливе і неможливе для процвітання та розвитку нашої місцевості.

Сьогодні села Цурень, Маморниця та Радгоспівка – сучасними сільськими населеними пунктами, та найбільше багатство села – його люди,
а серед них і родини працівників соціальної сфери сіл, ми пишаємося ними, дякуємо за працю шкіл, сільської лікарської амбулаторії, сільської ради, поштового відділення, торгових точок, клубу, бібліотеки. Без функціонування цих установ життя в селі завмерло б.

Сільська рада як орган місцевого самоврядування відіграє важливу роль у житті громади та місцевості в цілому. Цуренська сільська рада не є винятком і як приклад співпраці з громадою вносить вагомий внесок у розвиток культури, спорту та інфраструктури сіл.

Нам всім необхідно бути сучасними і  рухатись на випередження з часом,  бути завжди дружніми, допомагати один одному, берегти гідність і повагу до кожної людини – ці орієнтири дозволять нам успішно пройти намічений шлях до благополуччя та добробуту в наших оселях.

З повагою в.о. старости старостинського округу № 1

Ястремська Лілія Віорелівна!

Коли ви подорожуєте автошляхом ” Чернівці – Герци” на шляху зустрінете незвичайні села – Радгоспівка і Цурень. З одного боку, села як села. З іншого – багато в чому особливі: і щодо ролі в історії району, і щодо близькості розташування по відношенню до райцентру .

Майже у самому центрі села Радгоспівка розташована будівля Радгоспівського НВК. Ця давня споруда оточена з боків зеленню та квітучими клумбами.

Будинок школи с. Маморниця побудований у 1904 році. Спочатку тут була митниця – кордон між Румунією та Австрією. У 1918 році відкрилося училище, де діти з Буковини навчалися ремеслу. Паралельно з училищем працювала 7-річна школа. Після війни 1941 – 1945 року – тут працювала початкова школа. З 1968 року була відкрита загальноосвітня школа 1-8(9) класів. З березня 2011 року школа була реорганізована у навчально-виховний комплекс.

Авторитет закладу визначається внутрішньою культурою. Шкільна культура є сукупністю традицій та ритуалів. Що міцніше вкорінені ті чи інші традиції, то респектабельнішім виглядає навчальний заклад. Англійці говорять: ” Хороший той навчальний заклад, у якого руді (старі) стіни”. Передусім це традиції, які гнучко вписуються у шкільну культуру.

Шановні колеги та учні!

Радий всіх вас вітати з створенням та втіленням у життя веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет села», про чудовий, унікальний край де збереглися споконвічні традиції міжнаціональної злагоди та толерантності, самобутні звичаї, які дбайливо примножуються сучасниками.

 

                                                                                       Оліник Драгош Олександрович

директор Радгоспівського НВК