Home / Герцаївський район / Хряцька / Видатні особистості Хряцька

Видатні особистості Хряцька

Наше село виховувало хороших та талановитих людей.
Дуже пишаємося тим, що чудова людина,талановита письменниця Сильвія Каба-Гівіряк (фото) є родом з нашого села.

Народилася Сильвія Каба-Гівіряк 27 грудня 1943 р. Після закінчення педагогічній школи та філологічного факультету Чернівецького Державного університету почала працювати вчителем. За багаторічну працю  здобула вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання відмінник освіти України а також є лауреатом  районної премії ім. Г. Асакі.
Вона, всією душею написала багато віршів про своє рідне село.Сподіваємось що після цих  книг: «Аісі lа mагgine de tara» («Тут, на околиці країни), «Lасrіmі in сuvіntе» («Сльози в словах»), «Ultimul stejar din Codrii Hertei» («Останній дуб із Герцаївського лісу») та  «In leaganul ciocarliilor», ще будуть дуже багато хороших творів, які ми, наші діти, онуки та правнуки з радістю будемо читати. Ця людина для нас. завжди буде жаданою гостею на наші свята на сцені у будинку культури на вечорок, у школі та в наших оселях.

Теж в нашому селі народилася Віолета Москалу професор асистент в університеті імені «Пауля Верлена» та президент  фундатор франко-української асоціації : «Echanges Lorraine- Ukraine» з міста Метц.
По закінченню Хряцьківської ЗОШ І – ІІІ ст.( в 1996 з золотою медаллю ) Віолета Москалу продовжила навчання на факультеті іноземних мов Чернівецького Державного університету імені «Ю. Федьковича» де на протязі 4 років вивчала французьку, англійську і німецьку мови. Закінчивши навчання як відмінниця курсу, Віолета було обрана для продовження навчання   магістра на філологічному  факультеті  університету імені « Пауля Верлена» з міста Метц .
Там зуміла здобути іншу спеціальність в галузі економіки в вищій школі менеджменту міста Метц і магістрат, який надав можливість запису в школу докторату ( аспірантура) університету з міста Нансі, отримавши стипендію від міністерство освіти Франції для реалізацій тези докторату з фінансах. Перші наукові результати були презентовані на різні міжнародних конференціях в Парижі, Женеві і Монреалі.
На даний час Віолета закінчила докторат і працює професором – асистентом в  університету імені « Пауля Верлена» з міста Метці, де викладає  курси: фінансові, маркетинг, стратегій і статистики .
У вільний час вона багато працює над розвитком франко-українських стосунків, будучі Президентом  Фундатором франко-української асоціації: «Echanges Lorraine- Ukraine» з міста Метц, яка організовує різні художні експозиції, фольклорні концерти, наукові конференції з метою ознайомлення французів з української культурою та  традиціями.

Над сторінкою працювали:
Керівник:  Медведь Іван Васильович

Пошукову діяльність здійснювали: Москалу Марин, Чекалюк Ростислав