Home / Герцаївський район / Куликівка / Духовність Куликівка

Духовність Куликівка

Перша церква – маленька церква у селі була покритою трощою. Як свідок залишився велике каміння на місці алтаря, зникли з землі хрести. Знайшлися добрі люди котрі зробили огорожу (огородили алтарь і поставили хрест).

Друга церква – була забудована у 1800 році під патронатом Марії Холбан. Це велика родина збудували по всім селам Храми та мали величезні панськи садиби. Церква «Покрови Божій Матері» святкує 1 жовтня – Храм. Церква забудована в стилі класицизму, що характерно ХVI столітті. Церква має один купол. Будівля церкви має такі розміри:
довжина – 60м;
ширина – 32м;
висота – 9м.
Має дві частини: алтар формою півкола і придвірря під формою прямокутника. Приміщення церкви завішано іконами і святими зображеннями по святому писанню. Священиком був Стругару Андрій Іванович з села Порубне. Теперішній священик Падурару Михайло Михайлович житель села Тарнавка. Остання реконструкція церкві була проведена у 1992 року. На території церкви знаходиться кладовище села. В 1995році перед церквою було піднята меморіальна плита з іменами репресованих людей із села Куликівка.

Дзвіниця церкві «Покрови Божій Матері»

Дзвін церкві «Покрови Божій Матері» – у 1800 році подарувала вдова з нашого села церкві на гроші зароблені на прядці. Це були потом зароблені і вона зі всього серця подарувала, кажучи, як крутиться пряди, так щоби крутилися хмари коло села при великих ливнів. Набагато пізніше у 2000 році європейська держава Румунія подарувала дзвін нашій церкві. Так що церква «Покрови Божій Матері» має два дзвінка.

Над розділом працювали учні Казановська Юстина, Олару Даря, Морарь Лідія,Стойка Аліса.

Керівник – вчитель румунської мови та літератури Гологан Георгій Георгійович.